Reklama

Jubileusz przedszkola nr 49

Przedszkole Samorządowe nr 49 im. Jana Brzechwy w Białymstoku świętuje jubileusz 40-lecia istnienia. Z tej okazji dziś (7 czerwca) zorganizowano uroczystość oraz festyn z udziałem dzieci, pracowników i rodziców. Placówkę odwiedził prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Część oficjalna obchodów święta przedszkola rozpoczęła się o godz. 13.30 w siedzibie placówki przy ul. Pogodnej. Zaproszeni goście mogli obejrzeć prezentację grup przedszkolaków, występ chóru przedszkolnego i występy maluchów. Następnie w ogrodzie rozpoczął się festyn. Na gości czekał słodki poczęstunek, zabawy i wspólne grillowanie.

Czterdzieści lat w życiu przedszkola to długi czas rozwoju, pełen ciężkiej pracy nad opieką i wychowaniem wielu najmłodszych białostoczan – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Życzę wszystkim pracownikom satysfakcji i sukcesów, a dzieciom jak najlepszych wspomnień z przedszkola.

Przedszkole Samorządowe nr 49 zostało otwarte w 1978 r. W 2002 r. zyskało patrona, którym został wybrany w głosowaniu przez rodziców – Jan Brzechwa. Obecnie w placówce jest sześć oddziałów.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok