Reklama

Jadłodzielnia i klub działają nadal

Białostocka jadłodzielnia oraz Klub Aktywności Międzypokoleniowej na osiedlu Starosielce będą nadal służyły mieszkańcom. Miasto rozstrzygnęło dwa konkursy ofert w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.  

Od 5 lutego można znów korzystać z Jadłodzielni Białostockiej, czyli punktu bezpłatnej wymiany żywności. W styczniu, podczas procedury wyłonienia wykonawcy, Miasto Białystok zleciło też prace remontowo-konserwatorskie, aby odnowić lokal. W tym roku jadłodzielnią ponownie opiekuje się Fundacja Spe Salvi. Zadanie to realizowane jest z budżetu Miasta Białystok. Na ten cel Miasto przeznaczyło 50 tysięcy złotych.

Jadłodzielnia działa od lipca 2018 roku przy ul. Krakowskiej 1, obok Centrum Aktywności Społecznej. Można ją odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, a w soboty w godz. 10.00-14.00.

W lokalu można pozostawić niezagospodarowaną żywność nadającą się do jedzenia – świeżą i taką, która nie przekroczyła terminu ważności do spożycia. Osoby odwiedzające jadłodzielnię mogą się nią nieodpłatnie poczęstować.

– To miejsce jest bardzo potrzebne i jest często odwiedzane zarówno przez darczyńców, jak i osoby potrzebujące. Dlatego cieszę się, że jadłodzielnia nadal działa i służy mieszkańcom. Zachęcam do korzystania z tego punktu – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Miasto rozstrzygnęło również otwarty konkurs ofert na prowadzenie Klubu Aktywności Międzypokoleniowej na osiedlu Starosielce. W tym roku klub ponownie poprowadzi Stowarzyszenie Starosielce. Na realizację zadania publicznego pn. Aktywne Starosielce w 2024 roku Miasto przeznaczyło kwotę ponad 157 tys. zł.

Klub zrzesza ponad 100 mieszkańców Starosielc, którzy – oprócz udziału w bezpłatnych wyjściach do instytucji miejskich, zajęciach gimnastycznych i warsztatach rękodzielniczych – aktywnie włączają się w życie lokalnej społeczności. Klub prowadzony jest od maja 2022 roku.

Magdalena Gajewska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama