Doskonały występ KAROLINY DOMASZUK LUKS „Amator” Juchnowiec w MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK

W dniach 01-02.03.2024 r. w Dąbrowie Górniczej odbyły się MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK w zapasach kobiet.

Doskonale zaprezentowała się juniorka KAROLINA DOMASZUK –LUKS „AMATOR” JUCHNOWIEC, studentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, stypendystka Programu TEAM PODLASKIE, która zdobyła brązowy medal w wadze 68 kg.

KAROLINA DOMASZUK po wygraniu 2 pojedynków eliminacyjnych ( z Dominiką Pochowską – GLUKS Invictus Sicienko i Karoliną Kozłowską – MLUKS Junior Dzierżoniów) w walce o finał uległa wielokrotnej medalistce Mistrzostw Europy i Świata wszystkich grup wiekowych, Natalii Strzałka ze Slavii Ruda Śląska. W walce o brązowy medal Karolina wygrała 7 : 0 z ubiegłoroczną złotą medalistką Mistrzostw Polski Seniorek Pauliną Danisz –Slavia Ruda Śląska, z kat. wagowej 72 kg.

Dobry występ Karoliny Domaszuk jest kolejnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy Juniorek, które odbędą się w lipcu. W dniach 16-18.03.2024 Karolina wystąpi w Turnieju międzynarodowym juniorek w Turcji, a dniach 12-13.04.2024 w Brzeźnicy odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet

KAROLINA DOMASZUK doskonale rozpoczęła 2024 rok godząc naukę ze sportem. Dziękujemy władzom Uniwersytetu Medycznego za umożliwianie godzenia Karolinie uprawianie sportu ze studiami.

W M/n Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach styl wolny w Dąbrowie Górniczej wystąpili po raz pierwszy w grupie seniorów Marcin Choroszucha w wadze 86 kg i Rafał Choroszucha, waga 97 kg (UAKS „Podlasie” Białystok). Obaj uplasowali się na VII miejscach. Był to pożyteczny sprawdzian przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski.