Reklama

Dofinansowanie na budowę żłobka przy Kawaleryjskiej

Miejski żłobek, który powstanie przy ulicy Kawaleryjskiej w Białymstoku, otrzymał dofinansowanie z programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+”. Placówka ma być wybudowana do końca czerwca 2026 r. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej nowego żłobka.

Nowy żłobek będzie mieścił się przy ulicy Kawaleryjskiej 38, w sąsiedztwie ulic Horodniańskiej i Grażyny. Miasto Białystok otrzymało dofinansowanie w wysokości 17 mln zł na utworzenie i na utrzymanie miejsc opieki w ramach programu „Maluch+”. To ponad 9,7 mln zł na budowę tej nowej palcówki (do końca czerwca 2026 r.) oraz ponad 7,2 mln zł na funkcjonowanie miejsc opieki (do końca czerwca 2029 r.)

Miejski żłobek przy ul. Kawaleryjskiej będzie mieścił się w nowym budynku z zespołami pomieszczeń dla różnych grup wiekowych. Zostanie tam utworzonych dziesięć oddziałów, w których miejsce znajdzie 240 dzieci. Teren wokół placówki zostanie odpowiednio zagospodarowany. Planowane jest utworzenie placu zabaw, miejsc postojowych oraz wyjazdów z ulic Kawaleryjskiej i Horodniańskiej.

W Białymstoku działa obecnie 9 żłobków miejskich, które sprawują opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3. Oferują w sumie 1 273 miejsca. Dwa najnowsze – przy ul. Oriona na Bacieczkach oraz przy ul. Mościckiego na Bagnówce – również powstały z dofinansowaniem z programu „Maluch+”.

Nowy żłobek przy ulicy Kawaleryjskiej będzie dziesiątą placówką tego typu. Inwestycja pomoże zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na miejsca opieki dla najmłodszych mieszkańców Białegostoku.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama