Reklama

Blisko 7,5 mln zł dla szpitala w Choroszczy

– Cały czas wspieramy nasze jednostki ochrony zdrowia. Chcemy, aby były dobrze wyposażone i zapewniały komfort zarówno personelowi medycznemu, jak i pacjentom – zaznaczył Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za zdrowie.

Pierwsza dotacja wyniesie ponad 540 tys. zł i zostanie przeznaczona na modernizację systemu wjazdowego, budowę nowej portierni oraz dróg wewnętrznych na terenie szpitala.

Z kolei drugą dotację, w wysokości blisko 6,9 mln zł, szpital przeznaczy na kolejny etap budowy kuchni centralnej. W ubiegłym roku placówka również otrzymała wsparcie z budżetu w wys. 1,96 mln zł na ten cel. Ponadto uzyskała pomoc ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Inwestycja rozpoczęła się w 2021 r. i polega na przebudowie oraz rozbudowie budynku szpitalnego nr 48, wybudowanego w latach 50. XX w. (były magazyn techniczno–odzieżowy) na centralną kuchnię.  Jej uruchomienie wpłynie na poprawę jakości pracy oraz pozwoli na doskonalenie sposobu żywienia, stanowiącego integralną część procesu leczniczego.

Barbara Likowska-Matys
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: UMWP

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama