Reklama

Białystok triathlonową stolicą Polski – Mistrzostwa Polski już w najbliższy weekend!

Już za niecały tydzień (18 sierpnia) Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” będzie sercem zmagań zawodników startujących w ramach finału tegorocznej edycji cyklu Elemental Tri Series! Zawody triathlonowe w Białymstoku odbędą się już po raz piąty, a po raz pierwszy stolica Podlasia będzie gospodarzem prestiżowych Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim, Mistrzostw Polski w Paratriathlonie na dystansie sprinterskim oraz Integracyjnych Mistrzostw Polski Sztafet w Paratriathlonie!

Triathloniści, którzy zmierzą się podczas Elemental Tri Series Białystok 2019, tak jak podczas wszystkich edycji cyklu, będą mieli do wyboru trzy dystanse. Na najdłuższym dystansie – olimpijskim (1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze -10 km biegu) odbędą się Mistrzostwa Polski, w ramach których rywalizować będą: zawodnicy Elity, młodzieżowcy i age-grouperzy. Elita oraz młodzieżowcy wystartują w formule z draftingiem, natomiast zawodnicy age groups będą mieli do pokonania ten sam dystans w formule bez draftingu. Na dystansie olimpijskim będą mogły rywalizować także sztafety, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie, lecz w przypadku rywalizacji sztafet nie będzie to ranga Mistrzostw Polski.

„Mistrzostwa Polski to zawsze wielkie święto triathlonu i impreza, na którą czekają sami zawodnicy, jak i kibice, którzy mogą podziwiać najlepszych zawodników w naszym kraju, Na liście startowej dystansu olimpijskiego widnieją nazwiska medalistów Mistrzostw Polski, którzy powalczą o jak najlepsze lokaty w Białymstoku. Obecność między innymi: Michała Oliwy, Tomasza Brembora, Tomasza Marcinka, Piotra Ławickiego, Tomasza Szali czy wśród kobiet: Marty Łagownik i Marii Pytel gwarantuje wysoki poziom sportowy i doskonałe emocje. Ogromnie się cieszymy, że wspólnie z miastem Białystok i Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji możemy być organizatorami tego wielkiego, sportowego wydarzenia”. – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

W ramach białostockiego triathlonu rozegrana zostanie również rywalizacja na dwóch krótszych dystansach: sprint z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprint z draftingiem (0,4 km – 10 km – 2,5 km).

W Białymstoku obok profesjonalistów i zawodników age-group wystartują również osoby z niepełnosprawnością. W tym samym czasie rozgrywane będą Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet w Paratriathlonie na dystansie sprinterskim.

Celem organizacji Mistrzostw Polski w Paratriathlonie jest wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach, popularyzacja aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych, a także integracja środowiska triathlonowego. W białostockiej imprezie wezmą udział paratriathloniści posiadający różne stopnie niepełnosprawności związane między innymi z zaburzeniami widzenia czy dysfunkcjami narządu ruchu”. – kończy Szołowski.

Kolejny raz odbędą się dwie imprezy biegowe towarzyszące triathlonowi: Elemental Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci na trzech dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m oraz dla dorosłych – 10K Run Series, na dystansie 10 km i trasie atestowanej przez PZLA.

Start, meta, strefa zmian i biuro zawodów zlokalizowane będą na plaży Dojlidy – ulubionym miejscu wypoczynkowym Białostoczan. Widowiskowy start zawodników odbywać się będzie z brzegu. Zawodnicy pływać będą w Zalewie Dojlidy. Trasa kolarska zostanie poprowadzona ulicami miasta, a etap biegowy przebiegać będzie, podobnie jak podczas ostatnich zawodów, wzdłuż ulicy Plażowej.

Więcej informacji na bieżąco na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://triathlonseries.pl/triathlon-bialystok/zapisz-sie/

Organizatorami zawodów są: Polski Związek Triathlonu, Urząd Miasta Białystok, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Labosport Polska.

Reklama