Reklama

Białystok na weekend

Eastern Fashion Week, Białostocki Festyn Obywatelski i festyny rodzinne na białostockich osiedlach – takie wydarzenia czekają na białostoczan w najbliższy weekend. Festiwal Mody i Wzornictwa zostanie zainaugurowany w piątek (13 września).

Od 13 do 15 września w Białymstoku odbędzie się kilkadziesiąt pokazów mody w ramach Festiwalu Mody i Wzornictwa. Zostaną one zorganizowane przede wszystkim w namiocie na dziedzińcu głównym Pałacu Branickich, ale też w pałacowej Auli Wielkiej czy w Black Diamond Club.

Uczestnicy festiwalu będą mogli obejrzeć kilkadziesiąt prezentacji, w tym ekskluzywne pokazy Gosi Baczyńskiej (14 września o godz. 21) i Macieja Zienia (15 września o godz. 21). Nie zabraknie pokazów międzynarodowych gwiazd – z Ukrainy i Białorusi. Eastern Fashion Week jest organizowany przez Dom Kultury Śródmieście, Miasto Białystok i Stowarzyszenie na rzecz Muzeum Mody i Tekstyliów ITE.  

W tym tygodniu, w piątek i w sobotę, odbędą się też dwa festyny rodzinne na białostockich osiedlach. Pierwszy z nich, 13 września w godz. 15.00-19.00, zostanie zorganizowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 (ul. Magnoliowa 13). Drugi – 14 września w godz. 11.00-16.00 przy ul. Żurawiej (teren Szkoły Podstawowej nr 31).

Z kolei w niedzielę (15 września) na mieszkańców czeka Białostocki Festyn Obywatelski. Rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do godz. 20.00. W jego trakcie wystąpi zespół muzyczny Rozegrani. Na festynie zostaną zorganizowane stoiska Budżetu Obywatelskiego 2020. Mieszkańcom zaprezentują się tegoroczni projektodawcy. Wśród atrakcji będą także m.in. stanowiska do malowania twarzy i skręcania balonów, kąciki malucha i plastyczny, gry planszowe i dmuchaniec.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok