Reklama

Białystok Biega

W najbliższy weekend (18-19 września) Białystok znów będzie gościł zawodników, którzy przyjadą do nas, aby wziąć udział w imprezie Białystok Biega – najstarszym wydarzeniu Fundacji Białystok Biega.

W tym roku będzie to już 11. edycja tej imprezy sportowej. Miasto Białystok wspiera finansowo to wydarzenie i pomaga przy jego organizacji od pierwszej edycji.

W sobotę po południu (18 września), po rocznej przerwie związanej z pandemią, odbędą się biegi dla dzieci. W tym samym dniu, późnym wieczorem, wystartuje Nocna Piątka – bieg na dystansie 5 km. Początek o godzinie 21.30. Z kolei w niedzielę rano biegacze staną na starcie dystansu 10 km. Bieg rozpocznie się o godzinie 10.00. Na listach startowych znajduje się 600 dzieci oraz 1300 dorosłych.

– Tak duża liczba zawodników, którzy zgłosili swój udział w zawodach, świadczy o popularności tego wydarzenia, a jednocześnie przekłada się na promocję Białegostoku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Zapraszam naszych mieszkańców do kibicowania.

Białystok Biega jest wydarzeniem, które zaprasza do aktywności sportowej nieprzerwanie od 2011 roku. W pierwszej edycji wzięło udział blisko 350 dorosłych osób oraz 120 dzieci. Jak wynika z wyliczeń organizatora tej imprezy – przez 10 lat metę biegu przekroczyło już ponad 17,6 tys. osób, w tym ponad 5,5 tys. dzieci.

Szczegółowe informacje o imprezie oraz przebieg trasy biegów można znaleźć na stronie bialystokbiega.pl.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama