Reklama

Młodzi u progu kariery

W trakcie spotkania z młodzieżą funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Augustowie przedstawił zasady przekraczania granicy oraz wymagania związane z dokumentami  niezbędnymi do pobytu za granicą Polski. Informacje te przydatne są osobom,  które będą chciały wyjechać do pracy za granicę. Funkcjonariusz przedstawił przykładowe zagrożenia mogące czyhać na młodych ludzi podczas pobytu w obcym kraju, ze szczególnym zwróceniem uwagi na handel ludźmi przez grupy przestępcze działające w różnych krajach. Poinformował, gdzie należy w takich przypadkach szukać pomocy i jak postępować, aby nie paść ofiarą przestępczego procederu.


Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Augustowie poinformowali także, gdzie warto szukać bezpiecznych ofert w ramach sieci Eures i na co zwracać uwagę, czyli kiedy powinna nam zapalić się przysłowiowa lampka ostrzegawcza przed niebezpiecznymi ofertami.


Przy okazji tego spotkania można było zapoznać się z ofertą służby w Straży Granicznej, zasadami naboru oraz wymaganiami jakie należy spełnić by wstąpić do naszej formacji.


Służba w Straży Granicznej to perspektywa ciągłego doskonalenia zawodowego, możliwość wyboru specjalizacji np. technika kryminalistyki, eksperta do spraw fałszerstw dokumentów, kradzionych pojazdów czy przewodnika psa służbowego.


Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce nabór do służby lub uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 85 714 55 33.

  • Spotkanie w Powiatowym Urządzie Pracy w Augustowie
    Spotkanie w Powiatowym Urządzie Pracy w Augustowie

  • Spotkanie w Powiatowym Urządzie Pracy w Augustowie
    Spotkanie w Powiatowym Urządzie Pracy w Augustowie

  • Spotkanie w Powiatowym Urządzie Pracy w Augustowie
    Spotkanie w Powiatowym Urządzie Pracy w AugustowiePodlaska Straż Graniczna

Reklama