Reklama

Wszystkich Świętych – organizacja ruchu i autobusów

Zbliża się czas, kiedy wiele osób będzie chciało dostać się w okolice cmentarzy. W okresie Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu wokół nekropolii oraz rozkłady kursowania autobusów. Zostaną uruchomione specjalne, dodatkowe linie autobusowe, a 1 listopada przejazdy Białostocką Komunikacją Miejską będą bezpłatne. Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na wprowadzone zmiany i oznakowania.

W dniach 31 października – 2 listopada zmieni się organizacja ruchu drogowego na ulicach Białegostoku w rejonie cmentarzy. Na niektórych ulicach zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się. Pozostawienie samochodu w miejscach, gdzie jest to zabronione znakami drogowymi „zakaz zatrzymywania się”, utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu, skutkować będzie usunięciem pojazdu na koszt właściciela.

W środę (1 listopada) będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy na następujących ulicach:

 • Władysława Raginisa (od ulicy Władysława Wysockiego do ulicy Świętego Maksymiliana Marii Kolbego),
 • Świętego Maksymiliana Marii Kolbego (od ulicy Władysława Raginisa do ulicy Władysława Wysockiego),
 • Zgoda, Krzyżowa, Łącznikowa (kierunek od ulicy Władysława Wysockiego do ulicy Władysława Raginisa),
 • Władysława Wysockiego (odcinek od ulicy Świętego Maksymiliana Marii Kolbego do ulicy Władysława Raginisa, umożliwi poruszanie się w kierunku centrum lewą częścią jezdni, skręt w lewo z ulicy Władysława Wysockiego w ulicę Władysława Raginisa odbywać się będzie z lewej części jezdni ulicy Władysława Wysockiego),
 • Trawiasta (od ulicy Władysława Raginisa do ulicy Kazimierza Wielkiego).

W środę (1 listopada) wprowadzone będą pasy ruchu dla autobusów na następujących ulicach:

 • Władysława Raginisa (za ulicą Ustronną do ulicy Świętego Maksymiliana Marii Kolbego),
 • Świętego Maksymiliana Marii Kolbego,
 • Władysława Wysockiego (od galerii handlowej do ulicy Wasilkowskiej),
 • Wasilkowskiej (od ulicy Władysława Wysockiego do skrzyżowania z ulic generała Władysława Andersa – generała Stanisława Sosabowskiego).

Na niektórych skrzyżowaniach w pobliżu nekropolii pojawi się również zakaz skrętu, a na parkingach przy cmentarzach będą wyznaczone i oznakowane miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych, także taksówki będą miały wyznaczone miejsca postojowe.

W środę (1 listopada) przejście dla pieszych przez ul. Władysława Wysockiego, naprzeciwko wejścia głównego na cmentarz miejski, będzie nieczynne. Przekraczanie jezdni przez pieszych będzie odbywało się na istniejącym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przez ul. Władysława Wysockiego, przy skrzyżowaniu z ul. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Przystanek komunikacji miejskiej w rejonie tego przejścia zostanie przesunięty za ul. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, jadąc w kierunku Wasilkowa.

Szczegółowe informacje o organizacji ruchu drogowego można znaleźć w zakładce „Utrudnienia drogowe”.

W środę (1 listopada) przejazdy wszystkimi liniami Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą bezpłatne. Na liniach regularnych będzie obowiązywał rozkład świąteczny, w godz. 9.00-17.00 uruchomionych zostanie 8 linii specjalnych o oznaczeniach C1, C2, C3, C4, C5, C6, C7 i C8, umożliwiających dojazd do cmentarzy.

W godz. 9.00–18.00 wszystkie kursy linii: 20 – będą dojeżdżały do przystanku Boboli / Cmentarz, 28 – będą dojeżdżały do przystanku Żyzna / Pętla.

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 108 z przystanku Aleja Józefa Piłsudskiego / Kościelna do cmentarza miejskiego w Karakulach. Dodatkowe odjazdy z Białegostoku – godz. 8.25, 9.34, 11.08, 12.43, 14.13, 15.43. Dodatkowe odjazdy z Karakul – godz. 9.00, 10.35, 12.10, 13.40, 15.10, 16.30.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na ulicy Władysława Raginisa na odcinku od Wysockiego do Świętego Maksymiliana Marii Kolbego oraz na ulicy Władysława Wysockiego na odcinku od Świętego Maksymiliana Marii Kolbego do Władysława Raginisa zmianie ulegną trasy linii 3, 9 i 100:

 • autobusy linii 3 w kierunku Kleosina będą kursowały ulicami: Niemeńska – Raginisa – Krzywoustego – Wysockiego – Wasilkowska i dalej stałą trasą,
 • autobusy linii 9:
 • w kierunku Wysockiego / Pętla będą kursowały ulicami: Wasilkowska – Raginisa – Krzywoustego – Wysockiego i dalej stałą trasą,
 • w kierunku Niemeńska / Wiślana będą kursowały ulicami: Wasilkowska – Raginisa – Niemeńska i dalej stałą trasą,
 • z przystanku Wysockiego / Pętla w kierunku centrum będą kursowały ulicami: Wysockiego – Wasilkowska i dalej stałą trasą,
 • z przystanku Niemeńska / Wiślana w kierunku centrum będą kursowały ulicami: Niemeńska – Raginisa – Krzywoustego – Wysockiego – Wasilkowska i dalej stałą trasą,
 • autobusy linii 100 w kierunku Wasilkowa będą kursowały ulicami: Wasilkowska – Raginisa – Kolbego – Wysockiego i dalej stałą trasą.

Rozkłady jazdy autobusów, w tym autobusów specjalnych można znaleźć na stronie Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama

Reklama