Reklama

Zwycięzcy Plaży Open

W miniony weekend (26-28 lipca) na białostockiej plaży Dojlidy odbył się finał Plaży Open 2019, krajowego cyklu turniejów siatkówki plażowej. Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej rywalizacji o Puchar Polski.

Od piątku do niedzieli w Białymstoku odbywała się piąta i najbardziej emocjonująca, bo finałowa odsłona cyklu Plaża Open 2019. Zawodnicy i zawodniczki, oprócz zaszczytnego tytułu zdobywców Pucharu Polski, rywalizowali o nagrody pieniężne.

W niedzielę (28 lipca) rozpoczęły się mecze o medale. Brązowe krążki trafiły do Doroty Strąg/Magdaleny Saad oraz Adama Andrysa i jego brata Romana. Srebrne medale zawisły na szyjach Izabeli Błasiak/Agnieszki Adamek oraz Macieja Kałuży/Pawła Lewandowskiego. Ostatecznie Puchar Polski zdobyli Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak oraz reprezentantki Polski Aleksandra Wachowicz/Jagoda Gruszczyńska.

– Po raz kolejny miejska plaża stała się areną rywalizacji w ogólnopolskich zawodach siatkówki plażowej. Białostoczanie mogli oglądać najlepszych polskich zawodników. Widowisko i wydarzenia towarzyszące cieszyły się dużym zainteresowaniem – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Turniej w Białymstoku był ostatnim na mapie tegorocznej Plaży Open. Odbyło się pięć turniejów zorganizowanych w całej Polsce i niezwykle emocjonujący finał w Białymstoku z wieloma niespodziankami.

Podczas niedzielnej dekoracji zwycięzców prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz dyrektor BOSiR Paweł Orpik, otrzymali specjalne podziękowania od organizatorów. Dzień wcześniej – na sobotniej gali 10-lecia Plaży Open – wręczone zostały specjalne wyróżnienia dla osób, miast i instytucji współtworzących turniej. Wschodzący Białystok otrzymał zaszczytny tytuł Organizatora Roku. 

(oprac. Kamila Bogacewicz)

fot. BOSiR

Źródło: Urząd Miejski Białystok