Reklama

Zwycięstwo Jack Sparrow Wolley

Podczas Pucharu Polski Amatorów białostocka drużyna Jack Sparrow Volley osiągnęła znaczący sukces. Zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach to jedno z większych osiągnięć w historii zespołu.

Organizowany co roku przez stowarzyszenie Polska Siatkówka Masters i Amator Puchar Polski tym razem rozgrywany był w warszawskich obiektach OSiR Praga-Południe. Białostocka drużyna znalazła się wśród 25 zespołów walczących o najwyższe trofeum. Jack Sparrow Volley turniej rozpoczął nienajlepiej, bowiem od porażki z Celulozą Szczecin. Taki wynik sprawił, że białostoczanie nie mogli sobie pozwolić już na stratę żadnego seta w pierwszej fazie rozgrywek. Stanęli oni jednak na wysokości zadania i nie pozostawili w kolejnych meczach złudzeń rywalom z Gdańska, Olecka oraz Warszawy (MKSN Mazowsze – wielokrotny Mistrz Polski oraz brązowy medalista Ligi Mistrzów Niesłyszących). Zwycięstwa te zapewniły białostockiej drużynie awans do półfinału.

Właśnie w półfinale nadarzyła się okazja zrewanżowania się zespołowi ze Szczecina. Jack Sparrow Volley wykorzystał ją – bez straty seta zameldował się w finale Pucharu Polski Amatorów. Tam czekała już jedna z bardziej utytułowanych drużyn amatorskich w kraju – CTO Volley z Malborka. Białostoczanie, którzy nie byli faworytem tego starcia, bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Po pierwszym wygranym secie pozwolili jednak rywalom na doprowadzenie do tie-breaka. W decydującej rozgrywce dzięki świetnej grze w bloku, po bardzo emocjonującym spotkaniu, Jack Sparrow Volley Białystok mógł cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski Amatorów. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dawid Skiepko.

Skład drużyny: Piotr Andraka, Robert Jermacz, Rafał Kobyliński, Krzysztof Kiryłowicz, Łukasz Kruk, Szymon Skibicki, Dawid Skiepko, Artur Tołwiński, Adrian Zajkowski, Urszula Wojtach (trener)

Jack Sparrow Volley (dawniej Neobrand Volley) na co dzień występuje w Białostockiej Lidze Sportu. Zespół na swoim koncie ma także sukcesy ogólnopolskie: Mistrzostwo Polski Amatorów (2018 i 2021) oraz Wicemistrzostwo Polski Amatorów (2019). Sponsorami są Jack Sparrow Bar & Restaurant oraz Salon Optyczny 123okulary. Więcej informacji na temat drużyny: facebook.com/VolleyBialystok/

Artykuł Zwycięstwo Jack Sparrow Wolley pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama