Reklama

Zwycięski koniec sezonu

Drużyna rezerw Jagiellonii Białystok w efektownym stylu zakończyła bieżący sezon. Zespół trenera Adriana Siemieńca wygrał na wyjeździe z GKS-em Wikielec 3:0 dzięki bramkom Piórkowskiego, Wiktoruka i Samborskiego.

– Zanim podsumuję mecz chciałbym wyrazić słowa uznania wszystkim, nie tylko tym, którzy grali regularnie w rundzie wiosennej, ale także rezerwowym, całemu sztabowi szkoleniowemu oraz wszystkim ludziom pracującym w klubie. To nie jest tak, że tylko jedna osoba zapracowała na ten wynik, ale cały sztab ludzi. Za nami bardzo udana wiosna, w której odnieśliśmy 10 zwycięstw. Mamy mało doświadczony zespół, wprowadzaliśmy sporo młodzieży, dlatego nasz wynik trzeba docenić. Co do samego meczu w pierwszej połowie, pomimo dwubramkowego prowadzenia, byliśmy bardzo pragmatyczni. Momentami broniliśmy się bardzo głęboko i w przerwie powiedziałem, że oczekuję od zespołu prowadzenia gry. Chcąc się rozwijać musimy grać piłką, tymczasem my graliśmy zachowawczo. Później rywal musiał wziąć ciężar gry na siebie, w efekcie częściej się broniliśmy. Po przerwie więcej operowaliśmy piłką, byliśmy cierpliwi w ataku i to było to, co chciałbym oglądać jak najczęściej – skomentował trener Siemieniec.

GKS Wikielec – Jagiellonia II Białystok 0:3 (0:2)
gole: Piórkowski, Wiktoruk, Samborski

Jagiellonia (skład wyjściowy): Błażej Niezgoda – Kamil Huczko (70′ Adrian Podczarski), Bartosz Dyszy, Jan Majsterek, Szymon Pankiewicz – Bartosz Wiktoruk, Kacper Piórkowski (75′ Jakub Płoszkiewicz), Michał Mościcki – Michał Surzyn (85′ Kacper Chmielewski), Michał Samborski (75′ Jan Pawłowski), Mikołaj Wasilewski (70′ Alex Protaziuk)

Info i zdjęcie: jagiellonia.pl

Artykuł Zwycięski koniec sezonu pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama