Reklama

Żubr się zaopiekuje

 Nowe drzewa na Plantach? Sadzenie krzewów na rondzie przy ul. Jana Pawła II? A może wygodne ławki na skwerze przy Rynku Kościuszki? Już od 1 kwietnia (i nie jest to bynajmniej prima aprilisowy żart) mieszkańcy Białegostoku będą sami o tym decydować! Rusza plebiscyt „Żubr. Tu się wybiera” – pierwsza odsłona akcji zaplanowanej na kilka miesięcy.

 Plebiscyt prowadzony we współpracy z przedstawicielami władz lokalnych i patronów medialnych poprzedziły konsultacje społeczne prowadzone wśród mieszkańców Białegostoku. Za pośrednictwem mediów, w specjalnie przygotowanym Zielonym alercie, Żubr zapytał wtedy anonimowo o miejsca związane z odpoczynkiem i relaksem na świeżym powietrzu, które są zaniedbane i wymagają odnowienia. Na podstawie tych głosów powstała krótka lista trzech miejsc, które właśnie od 1 kwietnia oddane zostaną pod głosowanie.

Kupony plebiscytowe na którym mieszkańcy Białegostoku oddawać będą swoje głosy znajdą się w „Kurierze Porannym”, „Gazecie Współczesnej” oraz w portalu bstok.pl. – media te wraz z Polskim Radiem Białystok i telewizją TVP 3 Białystok wspierać będą tę nietypową i cenną inicjatywę Żubra.Rozpoczynający się plebiscyt „Żubr. Tu się wybiera” to tylko czubek góry lodowej zapowiadającej się naprawdę imponująco akcji. Już na początku maja dowiemy się które z miejsc zyskało najwięcej głosów mieszkańców Białegostoku i rzecz którego rozpocznie się zbiórka funduszy. Fundusze zbierane będą w specjalnie przygotowanej promocji konsumenckiej, która rozpocznie się 11 czerwca i zakończy 31 lipca. Wysokość zebranych sum ujawniona zostanie na początku sierpnia; najpóźniej do końca października oddane zostaną odnowione miejsca odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu.

Reklama