Reklama

Zostań ambasadorem Jadłodzielni

Jesteś pracodawcą i chcesz pomóc w dzieleniu się żywnością? Zostań ambasadorem białostockiej Jadłodzielni. Urząd Miejski w Białymstoku rozpoczyna kampanię społeczną promującą ideę niemarnowania jedzenia.

W przestrzeni miejskiej pojawią się plakaty, został też przygotowany spot, który będzie emitowany w mediach. Ponadto organizatorzy kampanii będą też zachęcać przedsiębiorców białostockich, aby zostawali „ambasadorami Jadłodzielni”. Chodzi o ustawienie przygotowanych przez Urząd Miejski skrzynek w siedzibie firmy, w których pracownicy mogliby zostawić żywność. Następnie byłaby ona przekazywana do Jadłodzielni dzięki np. wyznaczeniu pracownika odpowiedzialnego za dostarczenie skrzynki. Takie skrzynki pojawią się również w budynkach Urzędu Miejskiego: w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J.K. Branickiego 3/5, przy ul. Słonimskiej 1 oraz Składowej 11.

Chcemy w ten sposób przeciwdziałać marnowaniu żywności, a jednocześnie pomagać potrzebującym – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Jest to obecnie bardzo poważny problem społeczny. Miliardy ludzi na świecie cierpią z niedożywienia, a tylko my, Polacy, marnujemy 9 mln ton jedzenia rocznie.    

Białostocką Jadłodzielnią opiekuje się Fundacja Spe Salvi, która wygrała otwarty konkurs ofert na prowadzenie punktu. Punkt przy ul. Krakowskiej 1 otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, a w sobotę w godz. 9.00-14.00. Obowiązuje oczywiście regulamin, z którego wynika, jakie produkty mogą zostać przyniesione do punktu. Chodzi przede wszystkim o żywność w trwałych, fabrycznych opakowaniach, nieprzeterminowaną. Każdy, kto ma na to ochotę, może przyjść i się tymi produktami poczęstować.

Anna Kowalska

[embedded content]

 

 

Źródło: Urząd Miejski Białystok