Reklama

Został tylko tydzień glosowania

Ponad pięć tysięcy białostoczan już wzięło udział w elektronicznym głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Do wyboru jest ponad 90 pomysłów. Głosy można oddawać przez internet oraz w specjalnych punktach jeszcze tylko przez tydzień, do 17 października.

Od 3 października trwa głosowanie na 93 projekty (16 ogólnomiejskich, 36 osiedlowych, 33 oświatowe i 8 zielonego budżetu). Elektroniczna karta do głosowania znajduje się na stronie www.bialystok.pl/survey/budget2019. Wypełniło ją kilka tysięcy osób, nie wszyscy głosujący potwierdzili jednak swój wybór klikając w link aktywacyjny otrzymany na e-maila. Tylko głosy potwierdzone zostaną uznane za ważne. Warto o tym pamiętać.

Mieszkańcy głosują nie tylko przez internet, ale także w punktach do głosowania. Wypełnioną kartę można oddać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5, Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 i mobilnym punkcie – autobusie.

W budynkach urzędu przy ul. Słonimskiej i J. K. Branickiego można głosować w godz. 8.00-17.00 (poniedziałki) i 7.30-15.30 (wtorki-piątki). W Centrum Aktywności Społecznej w godz. 8.00-20.00, od poniedziałku do niedzieli. Mobilny autobus (w godz. 10.00-18.00) można znaleźć na przystanku Al. J. Piłsudskiego/rzeka Biała – 10 i 17 października lub na Rynku Kościuszki – 13 i 14 października.

Warto wiedzieć, że głosować mogą mieszkańcy Białegostoku (od 13 roku życia za zgodą opiekuna prawnego). Zagłosować można tylko jeden raz – wypełniając kartę papierową lub elektroniczną. Jedna osoba może poprzeć maksymalnie 4 projekty z dowolnej kategorii. Głosy można oddawać w punktach konsultacyjnych lub przez internet.

– W szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest dziesięć milionów złotych. Posłużą do realizacji tych zadań, które otrzymają największe poparcie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Dlatego zachęcam do obywatelskiej aktywności, do głosowania na projekty najbardziej potrzebne naszemu społeczeństwu.

Budżet Obywatelski to proces, w którym mieszkańcy współdecydują o przeznaczeniu części pieniędzy z budżetu Miasta. Wykazy projektów poddanych pod tegoroczne głosowanie znajdują się na stronie www.cas.bialystok.pl.