Znane są już ceny nowej Fabii

Znane są już ceny, jakie będą obowiązywać na Skodę Fabia nowej generacji, która ujrzała światło dzienne podczas wystawy w Genewie. Nad Wełtawą auto będzie do kupienia już za 249 900 koron, natomiast nad Renem – od 9 990 EUR.
Nowa Fabia, w porównaniu ze swoją poprzedniczką, zdecydowanie urosła. Samochód ma 3 992 mm długości i 1 498 mm wysokości. Jest jednym z najbardziej przestronnych modeli w klasie samochodów małych. Dynamiczny i charakterystyczny przód samochodu jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z modelem z rodziny Skody i nawiązuje do designu Roomstera, z którym dzieli wiele elementów od oryginalnych reflektorów, przez światła przeciwmgielne, na kształcie wlotu powietrza kończąc.
Dynamiczne linie samochodu to nowe spojrzenie na design. Pionowe wybrzuszenia są najbardziej charakterystyczną cechą przedniego zderzaka. Biegną od jego dolnej części w górę, wzdłuż pokrywy silnika aż do podstawy kolumny przy przedniej szybie. Nowoczesny kształt okien, czarne słupki A i B oraz zdecydowana linia boczna przechodząca od zachodzących na boki reflektorów przednich, aż do wciętych świateł tylnych podkreślają sportowy styl samochodu i jego energię. Intrygujące kształty reflektorów przednich przypominające oczy kota, podkreślają przyjazny wygląd nowej Fabii i jednoznacznie wskazują przynależność auta do rodziny Skody. Dolne krawędzie bocznych okien płynnie łączą się z przedłużeniem maski, a powiększone optycznie przez czarne wykończenia pierwszego i drugiego słupka, są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów nowej Fabii. Skoda, oferując nową Fabię myśli również o osobach lubiących podkreślać swój indywidualny styl. Klienci będą mogli zamówić auto z białym dachem (opcja będzie dostępna w połączeniu z wybranymi kolorami nadwozia).
W porównaniu z pierwszą generacją Fabii wnętrze samochodu zmieniło się diametralnie. Deska rozdzielcza o nowoczesnym wyglądzie i ergonomicznie zaprojektowany panel środkowy dostarczają kierowcy więcej komfortu i ułatwiają sterowanie poszczególnymi elementami wyposażenia samochodu. Wnętrze zostało wykonane z materiałów najwyższej jakości. W nowej Fabii dostępne będą dwie wersje wyglądu deski rozdzielczej, w trzech wersjach kolorystycznych.
Na tylnych fotelach auto dostarcza więcej miejsca niż jej poprzedniczka. Pasażerowie mają zdecydowanie więcej miejsca na nogi i więcej przestrzeni nad głową (wszystko dzięki zwiększeniu rozmiarów samochodu). Przestrzeń bagażowa również się powiększyła. Pojemność bagażnika wzrosła do 300 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń możemy otrzymać aż 1163 litry pojemności.
autor: T.K.
Źródło Skoda

Reklama