Reklama

Znamy już Finalistki Konkursu Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2023!


To nie były łatwe decyzje – tak mówi organizatorka konkursu Miss Polonia Województwa Podlaskiego, Anna Kurządkowska-Kosińska o wyborze Finalistek. W castingach wzięło udział kilkadziesiąt dziewcząt z całego województwa. Każda z nich musiała wysłać kilka swoich zdjęć i napisać krótką wizytówkę, a później zaprezentować się podczas spotkań, tradycyjnych lub online. Wtedy przedstawicielki organizatora miały okazję do przeprowadzenia krótkiej rozmowy ze zgłaszającymi się dziewczętami. O ich pasjach, nauce, czy pracy.

Foto: Paweł Wądołowski


Później przyszedł czas na wybór Finalistek. Na scenie zobaczymy 22 kandydatki dorosłe i 13 nastolatek.
“To nie był łatwy wybór. Każda z dziewczyn, które się do nas zgłosiły była wyjątkowa. Niestety, nie byłyśmy w stanie wszystkich zakwalifikować do finału. Dlatego po długich dyskusjach wybrałyśmy 35 dziewczyn, które będą rywalizowały o tytuł najpiękniejszej dorosłej i nastoletnie mieszkanki naszego województwa. Wszystkim dziewczynom, z którymi się spotkałyśmy gratulujemy i dziękujemy za zgłoszenia.” – mówi organizatorka konkursu Miss Polonia Województwa Podlaskiego, Anna Kurządkowska-Kosińska.

Wcześniej tylko dwie dziewczyny były pewnie zakwalifikowania się do finału. To Patrycja Bałdyga z Łomży i Zuzanna Sikorska z Kolna. Już na etapie castingów otrzymały Złote Bilety, które dawały im pewność udziału w finale. To wyróżnienie, które otrzymały tylko dwie kandydatki wyróżniające się już podczas castingu.

W finale konkursu Miss Polonia Województwa Podlaskiego zobaczymy:

Kandydatki Dorosłe:

 1. Patrycja Bałdyga, ZŁOTY BILET, Łomża
 2. 2. Sandra Brulińska, Zambrów
 3. Bogusia Chełstowska, Rabędy
 4. 4. Monika Dąbrowska, Zambrów
 5. Weronika Falkowska, Kolno
 6. Linda Filipkowska, Łomża
 7. Karolina Frąckiewicz, Srebrowo
 8. 8. Dominika Gołubiewska, Grajewo
 9. 9. Ewelina Gutowska, Grabowo
 10. Wiktoria Jakacka, Łomża
 11. Aleksandra Jelska, Białystok
 12. Angelika Konert, Radysy/Biała Piska
 13. Monika Krysztofik, Białystok
 14. Sabina Kulas, Łomża
 15. Klaudia Lebiedzińska, Grajewo
 16. Julia Lubak, Miastkowo
 17. Katarzyna Małachowska, Łomża
 18. Oliwia Nadolna, Kolno
 19. Kamila Puczel, Krzyżewo
 20. Nikola Safinowska, Suwałki
 21. Aleksandra Skarzyńska, Daniłówka Długa
 22. Kamila Zabora, Miastkowo

Lista rezerwowa:

1. Amelia Nowak, Laski
2. Wiktoria Makarewicz, Łomża

Dziewczyny pierwszy raz spotkają się 10 grudnia podczas spotkania
wigilijnego w restauracji Dwa Wiatry. Będzie to okazja do poznania się,
ale zaplanowane są już także pierwsze aktywności kandydatek. Między
innymi spotkanie z Fundacją Anny Rytel.

Laureatki konkursu Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2023, które poznamy pod koniec lutego 2023 wezmą udział w eliminacjach do konkursu Miss Polonia 2023 i będą miały okazję powalczyć o koronę najpiękniejszej Polki. Będzie ją wręczać podlasianka, Miss Polonia 2021/2021 – Krystyna Sokołowska.
Nastolatki, które zwyciężą w wojewódzkim konkursie, wedle własnego uznania, będą mogły zgłosić się do eliminacji konkursu The Look Of The Year – najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu modelingowego na świecie. Podczas przygotowań do konkursu wojewódzkiego zdobędą niezbędne do tego doświadczenie oraz nabędą potrzebne umiejętności.


Gala finałowa konkursu Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2023 zaplanowana została na koniec lutego 2023 roku i odbędzie się w Łomży.


Wcześniej, Finalistki konkursu wezmą udział w przygotowaniach do wydarzenia m.in. sesjach zdjęciowych, nagraniach materiałów filmowych, nagraniach wideo-wizytówek, akcjach charytatywno-społecznych oraz warsztatach, dzięki którym zdobędą wiele cennego doświadczenia.

Reklama