Reklama

Zmiany w kursowaniu tramwajów na trasie do Kucelina od 3 listopada

Z przyczyn technicznych trasa do Kucelina będzie wiązała się z jazdą staromodnymi tramwajami – serii 105Na (pociągi dwuwagonowe). – Jest to spowodowane nośnością mostu żeliwnego, który nie spełnia wymagań do przejazdu nowych tramwajów, decyzja jest spowodowana bezpieczeństwem pasażerów.

Warto zwrócić też uwagę na fakt, że odcinek od pętli Raków do pętli Kucelin to ostatni odcinek linii tramwajowej, który nie został całkowicie przebudowany. Według Macieja Hasika, rzecznika prasowego MZD i MPK w Częstochowie sytuacja na linii będzie monitorowana i w razie potrzeby mogą zostać wprowadzone modyfikacje kursów tramwajów.

Z racji tego, że kursy na linii 1 rozciągają się na Kucelin, liczba kursów na linii 2 będzie ograniczona. Ulec zmianie prawdopodobnie mogą we wszystkie dni tygodnia ze względu na konieczność synchronizacji dojazdu uczniów ze szkół i do nich  liniami 1 i 2 na publicznych odcinkach trasy.

Linia nr 40 zostanie prawdopodobnie zlikwidowana, a jej rolę przejmie linia tramwajowa nr 1.

53, 58, 65, 68 – Linie te będą kursować w obu kierunkach, od Alei Niepodległości przez Aleję 11 Listopada, Zesłańców Sybiru, Bohaterów Katynia i Rakowską do Alei Wojska Polskiego i dalej do Olsztyna i Poczesnej. – Godziny przyjazdów i odjazdów zostaną nieznacznie skorygowane ze względu na zmiany tras tramwajów – Powiadamia o tym Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Częstochowy, które wspólnie z MPK i MZD przeprasza pasażerów za niedogodności.

Reklama

Reklama