Złoto we Włoszech

Last updated Mar 18, 2019

Tenis stołowy. Rafał Czuper zawodnik START BIAŁYSTOK zdobył złoto na międzynarodowych zawodach we Włoszech. Zawody Pro Tour Lignano odbywały się jako kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020.

Rafał Czuper startował w klasie 2, gdzie łącznie startowało aż 27 zawodników. W fazie grupowej wygrał 3 pojedynki, tracąc tylko jednego seta! Po fazie grupowej, awansował do półfinału, gdzie pokonał francuza – Vincent Bour z wynikiem 3:0. W półfinale wygrana z reprezentantem Serbii – Goranem Perlica z wynikiem 3:2. W finale Rafał spotkał się z Koreańczykiem Soo Yong Cha. Ostatecznie pojedynek trwał pięć setów i zakończył się stanem 3:2.

W turnieju drużynowym Rafał Czuper startował w parze z Tomaszem Jakimczukiem (kl. 2), gdzie wywalczyli brązowy medal.

Polacy zajęli II miejsce w tabeli medalowej – łącznie zdobyli ich 16 (4-3-9). Pierwsze miejsce w klasyfikacji zdobyli Brytyjczycy, a trzecie – Niemcy.

Medale Polaków w turnieju singlowym:

• złoto: Dorota Bucław (kl. 1), Karolina Pęk (kl. 9), Rafał Czuper (kl. 2);
  • srebro: Dajana Jastrzębska (kl. 8);
  • brąz: Dorota Nowacka (kl. 11), Krzysztof Żyłka (kl. 4), Igor Misztal (kl. 10), Marek Chybiński (kl. 11), Damian Fira (kl. 11);

Kolejne turnieje międzynarodowe odbędą się: w maju w Lasko (Słowenia), oraz po 10-cio letniej przerwie w Cetniewie – na przełomie maja i czerwca.

Źródło: start.bialystok.pl