Zliftingowana Toyota Avensis już w Polsce

Avensis 2007 ma bardziej wyrazistą bryłę nadwozia co nadaje samochodowi bardziej sportowy charakter i czyni go bardziej rozpoznawalnym na drodze. Przedni zderzak jest nowy a swoim wyglądem nawiązuje do pozostałych modeli Toyoty. Zaprojektowano go aby stworzyć doskonały obraz samochodu oraz jednocześnie podkreślić jego sportową i dynamiczną naturę.
Charakterystyczne, wyraźne pionowe linie spływają z pokrywy silnika i przechodzą w poziome linie na spodzie zderzaka. Dzielą one nadwozie na części środkową i boczne dodatkowo podkreślając jego dynamiczny kształt.
Nowa osłona chłodnicy otacza znak Toyoty nawiązując w ten sposób do marki, a jej chromowane wykończenia podkreślają doskonały styl.
Dopełnieniem sportowego wyglądu są nowe zespolone lampy przednie, z dwoma reflektorami soczewkowymi (projektorowymi), oddzielnymi dla świateł mijania i drogowych, z aluminiową obudową i półprzezroczystym wykończeniem wnętrza lamp.
Elementy sportowego wyglądu możemy odnaleźć również w tylnej części samochodu, gdzie część okrągłych, bezbarwnych szkieł tworzy niecodzienny kontrast ze szkłami barwionymi w kolorze głębokiej czerwieni. Pionowe pasy wewnątrz obudów lamp tworzą efekt głębi.
Uwagę do samochodu z klasą, jakim bez wątpienia jest Avensis 2007, przykuwają lampy kierunkowskazów umieszczone w lusterkach bocznych. Zamiast klasycznych żarówek zastosowano w nich diody LED. Lusterka zostały powiększone aby poprawić widoczność i podnieść poziom bezpieczeństwa.
Dla Avensisa 2007 przygotowano dodatkowo pięć nowych kolorów nadwozia: Oliwkowy Metalik, Czerwony Brokatowy Metalik, Brązowy Metalik, Zielony Metalik oraz Niebieski Metalik
Zmiany w wystroju wnętrza są podkreślone wykończeniem zespołu wskaźników i konsoli środkowej. Można wybrać wykończenie w stylu drewna (SD i WG) lub aluminium (LB).
W zespole wskaźników dodano wyświetlacz wielofunkcyjny, informujący kierowcę o temperaturze zewnętrznej, zużyciu paliwa, itp. Umieszczone w kierownicy przyciski sterujące radiootwarzacza umożliwiają jego szybką i sprawną obsługę.
Czujniki deszczu i czujniki zmierzchu będą oferowane w standardowym wyposażeniu już od wersji wyposażenia SOL. Zmodernizowany został standardowy zestaw audio razem z systemem nawigacji (jako wyposażenie dodatkowe). System nawigacji pozwala na korzystanie z zainstalowanych, elektronicznych map drogowych. Sterowanie systemem realizowane jest za pomocą przycisków w środkowej konsoli, co podnosi poziom ergonomii i ułatwia dostęp do wielu funkcji.
Nowością w gamie Avensisa będzie ekskluzywna wersja X dostępna wyłącznie w modelach wyposażonych w nowoczesny silnik Diesla D-4D 180 Clean Power.
Swoją obecność na drodze samochód w tej wersji będzie podkreślał przygotowanymi specjalnie 17-calowymi tarczami kół wykonanymi ze stopu metali lekkich oraz osłoną chłodnicy z chromowanymi dodatkami. Ekskluzywny styl wnętrza będzie zachowany za sprawą srebrnych szwów na kole kierownicy i dźwigni zmiany biegów, stalowych motywów na sportowym kole kierownicy, wysokiej jakości wykończeniem ze skóry.
Równolegle z wprowadzeniem na rynek modelu Avensis 2007, Toyota oferuje nową gamę silników Diesla, która zapewni rozwój firmie na rynku europejskim. Do wyboru kupujący będą mieli trzy silniki: całkowicie nowy 2.0-litrowy D-4D 125, 2.2-litrowy D-4D 150 i najmocniejszy silnik, będący dziełem sztuki 2.2-litrowy D-4D 180.
autor: Bstok.pl
Źródło Toyota

Reklama