Zła passa trwa

W sobotę Żółto-Czerwoni doznali trzeciej porażki w czterech ostatnich spotkaniach, tym razem przegrywając przy Słonecznej z Koroną Kielce 1:3. Jedynego gola dla Jagi strzelił Jesus Imaz.

W starciu z Koroną Żółto-Czerwoni mieli zamiar pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością, przerwać serię trzech meczów ligowych bez zwycięstwa i umocnić się w ligowej czołówce. Trener Mamrot w sobotnie popołudnie nie mógł skorzystać z zawieszonego za czerwoną kartkę Grzegorza Sandomierskiego oraz kontuzjowanych Mile Savkovicia, Bartosza Kwietnia i Jakuba Wójcickiego. Do wyjściowego składu wrócili wobec tego Bodvar Bodvarsson i Zoran Arsenić.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków drużyny gości.  Jaga zaatakowała groźniej po kwadransie gry. Po naprawdę ładnej akcji Arvydasa Novikovasa z Martinem Pospisilem w polu karnym gości zablokowany został Guilherme, a strzał z półobrotu Tarasa Romanczuka nieznacznie minął bramkę Matthiasa Hamrola.

W 37. minucie fatalne zachowanie białostockiej defensywy wykorzystał Wato Arweładze i pięknym strzałem z około 20 metrów zapewnił Złocisto-Krwistym prowadzenie.

Sześć minut później było już 0:2. Obrona Jagi została zaskoczona jedną długą piłką, po której Matej Pućko uciekł stoperom Żółto-Czerwonych i płaskim uderzeniem podwyższył wynik spotkania. Na przerwę goście schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron trener Ireneusz Mamrot zmienił Marko Poletanovicia na Martina Adamca i Jaga od razu ruszyła do ataku. Sygnał do odrabiania strat dał Taras Romanczuk, którego płaski strzał nie zaskoczył jednak Matthiasa Hamrola. Po chwili w polu karnym zablokowany został Patryk Klimala, a uderzenie Martina Pospisila było bardzo niecelne.

Korona odpowiedziała niezwykle groźnym kontratakiem, w którym Mateja Pućkę w polu karnym w ostatniej chwili zatrzymał Ivan Runje. Chwilę później Chorwat  sam uderzał głową na bramkę rywala, ale trafił prosto w ręce bramkarza Korony.

Goście zdołali opanować sytuacje na boisku i sami stworzyli sobie dwie niezłe okazje bramkowe.

Na dwanaście minut przed końcem podstawowego czasu gry nadzieję na punkty Żółto-Czerwonym przywrócił duet Arvydas Novikovas – Jesus Imaz. Litwin huknął z dystansu w słupek, a Hiszpan popisał się dobrą dobitką i Jaga strzeliła kontaktowego gola.

To było jednak wszystko, na co tego dnia stać było Żółto-Czerwonych. Korona odparła w środku pola wszelkie zagrożenie i nie pozwoliła naszej drużynie na strzelenie bramki wyrównującej.

Gdy Jagiellonia rzuciła wszystkie siły do ataku, goście przeprowadzili zabójczy kontratak w doliczonym czasie gry. W akcji „3 na 1” Marcin Cebula obsłużył idealnie Felicio Browna Forbesa, a Kostarykanin, który w pełni zasłużył na bramkę, ze spokojem pokonał Mariana Kelemena.

Jagiellonia Białystok przegrała przy Słonecznej Koronę Kielce 1:3 i skomplikowała sobie sytuacje nie tylko w walce o ligową czołówkę, ale nawet pierwszą ósemkę LOTTO Ekstraklasy. Teraz przed Żółto-Czerwonymi przerwa na kadrę, a po niej nasi zawodnicy zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.