ZJAZD MIŁOŚNIKÓW MOTORYZACJI NIE DO KOŃCA ,,ŚWIECIŁ” PRZYKŁADEM

ZJAZD MIŁOŚNIKÓW MOTORYZACJI NIE DO KOŃCA ,,ŚWIECIŁ” PRZYKŁADEM

Data publikacji 11.10.2021

Łomżyńscy policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich wpadł w sobotę na zjeździe miłośników motoryzacji, a drugi w niedzielny poranek, tuż po tym jak wjechał w ogrodzenie i odjechał z miejsca zdarzenia. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Łomżyńscy policjanci w sobotę dbali o bezpieczeństwo na zjeździe miłośników motoryzacji. W imprezie uczestniczyło około 150 osób. Nie wszyscy jednak ,,świecili” przykładem, jak przystało na prawdziwych fascynatów czterech kółek. Mundurowi zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów i wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. 47-latek na jednej z głównych ulic Łomży podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa policjantom jadącym nieoznakowanym radiowozem. Mundurowi zatrzymali skodę do kontroli. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Piątnica miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Nie był to jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany w weekend. W niedzielny poranek policjanci otrzymali informację o kierowcy renault, który jedzie rozbitym autem. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Szybko wyszedł na jaw powód tej ,,usterki”. Policjanci ustalili, że 40-latek chwilę wcześniej wjechał w ogrodzenie posesji w Piątnicy, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna również stracił prawo jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.    

Źródło: Podlaska Policja

Reklama