Reklama

Zimowa przerwa BiKeR Białystok

Takiego roku w historii BiKeRa jeszcze nie było! Tylko w tym sezonie białostockie rowery miejskie wypożyczono 680 tysięcy razy! To absolutny rekord w dotychczasowej historii systemu! Rowery można wypożyczać do 30 listopada 2018 roku. Powrócą na ulicę 1 kwietnia 2019 roku.

Białostocka Komunikacja Rowerowa BiKeR funkcjonuje od 2014 roku. W tym sezonie system został rozbudowany o trzy nowe stacje finansowane przez miasto oraz sześć stacji, które powstały we współpracy Nextbike Polska z prywatnym partnerem. Łącznie do dyspozycji użytkowników są 63 stacje i 659 rowerów, które można wypożyczać w Białymstoku, Choroszczy i Juchnowcu Kościelnym.

„Każdy BiKeR został w tym sezonie wypożyczony średnio ponad tysiąc razy. To bardzo dobry wynik. Pokazuje, że system wykorzystywany jest przez mieszkańców na co dzień. To także wyraźny sygnał, że rozbudowa systemu o nowe stacje i udostępnienie kolejnych rowerów było krokiem w dobrym kierunku” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Rekordowym miesiącem pod względem liczby wypożyczeń był tegoroczny maj. Przez 31 dni białostoczanie wypożyczyli rowery ponad 142 tysiące razy. Najwięcej przejazdów odnotowano w czwartek, 10 maja – 5935 w ciągu 24 godzin. Średni czas jednego wypożyczenia wynosił w tym roku 14 minut i 46 sekund. W tym sezonie zarejestrowało się w systemie ponad 18 tysięcy nowych użytkowników, a łączna liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi już ponad 75 tysięcy osób.

Najpopularniejsze stacje BiKeRa 2018:

  1. Piłsudskiego / Sienkiewicza
  2. Rynek Kościuszki
  3. Zwierzyniecka / Świerkowa
  4. Wiejska / Pogodna
  5. Monte Cassino / Wyszyńskiego

Najpopularniejsze trasy BiKeRa 2018:

  1. Zwierzyniecka / Świerkowa do Mickiewicza – Podleśna
  2. Mickiewicza – Podleśna do Zwierzyniecka / Świerkowa
  3. Monte Cassino / Wyszyńskiego do Kaczorowskiego / Wyszyńskiego
  4. Piłsudskiego / Sienkiewicza do Sienkiewicza / Ryska
  5. Składowa / Pogodna do Wiejska / Pogodna

BiKeRy można wypożyczać do piątku, 30 listopada. O północy stacje zostaną wyłączone. Potem rowery trafią do magazynu, gdzie przejdą przegląd przed kolejnym sezonem. Kolejny sezon rozpocznie się 1 kwietnia 2019 r.

Źródło BikeR Białystok