Zespół SEAT Sport Polska zdobyli I i II miejsce w klasie H-3500

Zespół SEAT Sport Polska, czyli Jakub Golec i Robert Kisiel jadący nowymi Leonami Supercopa w kategorii Grand Prix Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2006 odnieśli pierwsze sukcesy
Już w pierwszym z dwóch wyścigów SEAT Leon Supercopa prowadzony przez Jakuba Golca podjął walkę z Porsche 996 o trzecią pozycję. Szybko po rozpoczęciu wyścigu wyprzedził Porsche 996 Roberta Lukasa. Niestety pod koniec wyścigu Jakub Golec przebił oponę w swoim Leonie i ostatnie kilka okrążeń pokonał z rozdarta oponą, co spowodowało, że spadł z trzeciej pozycji. Natomiast Robert Kisiel bez żadnych awarii dojechał na czwartej pozycji.
Za to drugi wyścig przyniósł upragnione, trzecie miejsce. Zdobył je Jakub Golec w SEAT-cie. W zdobyciu podium pomogła też awaria Porsche 996 Roberta Lukasa, który nie ukończył wyścigu. Tuż za Jakubem linię mety przejechał Robert Kisiel. Poza dwoma Porsche 997 zespół SEAT Sport zdeklasował pozostałych rywali, pozostawiając ich daleko za sobą, a niektórych dublując.
Kierowcy zespół SEAT Sport Polska kolejno Jakub Golec i Robert Kisiel zdobyli także pierwsze i drugie miejsce w swojej klasie H-3500.
autor: Bstok.pl