Zespół Peugeot Sport Polska Rally Team przed Rajdem Barbórka

Dwie załogi Peugeot Sport Polska Rally Team: Piotr Adamus i Magdalena Zacharko oraz Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz wystartują w 44. Rajdzie Barbórka – Ogólnopolskim Kryterium Asów w Warszawie.
Dwie załogi Peugeot Sport Polska Rally Team: Piotr Adamus i Magdalena Zacharko oraz Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz wystartują w 44. Rajdzie Barbórka – Ogólnopolskim Kryterium Asów w Warszawie. Rajd Barbórka, choć jest imprezą towarzyską, posiada swój prestiż. Rok rocznie w grudniu do stolicy zjeżdżają najlepsi polscy kierowcy, reprezentujący różne dyscypliny sportu samochodowego. Rajdowcy rywalizują z przedstawicielami wyścigów płaskich i górskich, rallycrossu czy nawet samochodów terenowych. Na liście startowej aż roi się od nazwisk Mistrzów i Wicemistrzów Polski w najróżniejszych grupach i klasach.
Po rozegraniu czterech odcinków specjalnych, trzydzieści najszybszych samochodów zjeżdża na Powiśle, aby na ulicy Karowej rozegrać słynne Kryterium Asów o Puchar Teleexpressu. I choć telewizja tradycyjnie transmituje na „żywo” przebieg rywalizacji, to wzdłuż ulic Browarnej i Karowej tradycyjnie gromadzą się dziesiątki tysięcy kibiców. Podczas przejazdów poszczególnych aut panuje wspaniała, niepowtarzalna wprost atmosfera, którą często „uatrakcyjnia” zmienna pogoda. Można zaryzykować twierdzenie, że Rajd Barbórka jest największą sportową imprezą w Warszawie! Zespół Peugeot Sport Polska Rally Team odniósł przed rokiem w zawodach wielki sukces. Samochód Peugeot 206 Super 1600 załogi Piotr Adamus i Magda Zacharko (aktualnych Wicemistrzów Polski w klasie Super 1600), okazał się najlepszym w gronie pojazdów z napędem na jedną oś. I to zarówno w całym rajdzie, jak i w Kryterium Karowa! Na podium stanęli też Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz w bliźniaczym modelu 206 Super 1600. Najszybszym samochodem na Karowej był z kolei Peugeot 206 WRC prowadzony przez Krzysztofa Hołowczyca.
Celem zespołu Peugeot jest powtórzenie 9 grudnia ubiegłorocznego wyniku. Nie będzie to łatwe, konkurencja w klasie Super 1600 jest bardzo silna: obok załóg z Polski startują także zawodnicy zagraniczni. Obie załogi w samochodach Peugeot Super 1600 są jednak dobrej myśli! Rajd rozpocznie się odcinkiem specjalnym na Bemowie o godzinie 10.00. Później załogi pojadą na Żerań (godz. 10.30), do Cytadeli (11.00) i powrócą na Bemowo, gdzie rywalizować będą w slalomie równoległym. „Trzydziestu wspaniałych” rozpocznie rywalizację w Kryterium Karowa o godzinie 17.30. Peugeot Polska, jeden ze sponsorów Rajdu Barbórka – Ogólnopolskiego Kryterium Asów, zaprasza tradycyjnie dziennikarzy do namiotu, który od godziny 15.00 ustawiony będzie przy ulicy Browarnej. Przypominamy jednocześnie, że o godzinie 16.30 w namiocie odbędzie się uroczystość wręczenia nagród najlepszym zawodnikom Rajdowego Pucharu Peugeot 206 z okazji kończącego się tegorocznego sezonu rajdowego.
autor: Bstok.pl
Źródło Peugeot

Reklama