Reklama

Zespół Complane zwycięzcą Rockowań 2021 Finał Rockowań 2021 Podlaski Instytut Kultury zaprasza do podróży teatralnej z „PIKusiem…

Po przesłuchaniach w sobotę (23.10) na scenie Spodków wystąpił laureat pierwszego miejsca z ubiegłego roku – grupa Godzina 12 oraz gwiazda finału Juan Carlos Cano – pochodzący z Meksyku wokalista, perkusista i autor tekstów, który wystąpił z zespołem Enclose. W 2014 roku Juan Carlos Cano był zwycięzcą czwartej polskiej edycji programu The Voice of Poland.

Rockowania to największy przegląd zespołów rockowych w regionie, od pięciu lat organizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Do udziału zapraszane są zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą. Przesłuchania półfinałowe, które wyłoniły sześć zespołów, miały miejsce w Siemiatyczach (18.09) i Zambrowie (25.09). Zgodnie z regulaminem konkursu podczas posiedzenia komisji kwalifikacyjnej Podlaskiego Instytutu Kultury, które odbyło się 27 września 2021 r. do finału, został zakwalifikowany siódmy zespół.

Główna nagroda przeglądu to 5 tys. zł, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymali odpowiednio 2,5 tys. i 1,5 tys. złotych. Dodatkową nagrodę ufundowało Polskie Radio Białystok, partner medialny Rockowań. Jest to kwalifikacja do finału plebiscytu Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2021 oraz koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu.

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama