Reklama

Zebranie sprawozdawcze OSP Starowlany

Podsumowanie minionego roku, plany na nowy, omówienie pracy i aktualnych działań jednostki – to główne tematy sobotniego (03.02) spotkania Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Starowlanach w gminie Kuźnica. Ze strażakami spotkała się m.in. Wiesława Burnos, członek zarządu.


W minionym roku ochotnicy brali udział w piętnastu akcjach ratowniczo-gaśniczych. Sześć z nich dotyczyło pożarów, a dziewięć miejscowych zagrożeń.

Strażacy brali udział w powiatowych manewrach ratowniczych jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego powiatu Sokólskiego. Nie zabrakło też sportowej rywalizacji, druhowie uczestniczyli w 12. Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek OSP z powiatu Sokólskiego, gdzie zajęli 7. miejsce. Zabezpieczali też dożynki gminne w Kuźnicy. Także od nowego roku chętnie uczestniczą w różnych inicjatywach. Brali udział w ćwiczeniach z ratownictwa lodowego.

W minionym roku dzięki dotacjom jednostka zakupiła nowy sprzęt, m.in. specjalistyczne obuwie, wysysacz głębinowy oraz mundury wyjściowe. Dzięki dofinansowaniu zlecono wykonanie logo jednostki, które znajduje się już na pojeździe oraz ubraniach.

Jedną z aktualnych akcji strażaków jest zbiórka elektrośmieci, która odbywa się pod hasłem: „Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy!”. Pieniądze zebrane podczas zbiórki przeznaczone zostaną na doposażenie jednostki. Więcej szczegółów na FB OSP Starowlany.

W sobotnim spotkaniu uczestniczył także wójt gminy Kuźnica, Paweł Mikłasz, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce, mundurowi oraz druhowie jednostki OSP Starowlany.

***
W październiku ub. r. jednostka została włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To oznacza, że jednostka OSP Starowlany jest częścią zorganizowanego systemu ratowniczo-gaśniczego na poziomie krajowym. W ramach tego systemu jednostki OSP współpracują z innymi służbami, uczestniczą w szkoleniach oraz korzystają ze wspólnych zasobów i procedur, co zwiększa efektywność działań w sytuacjach awaryjnych czy kryzysowych.

Paulina Dulewicz
red.: Paulina Tołcz
fot.: UMWP

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama