Reklama

Zdarzenia na granicy wświątecznym czasie

Minionej doby na odcinkach ochranianych przez placówki SG w  Lipsku, Nowym Dworze, Michałowie, Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze miało miejsce 39 prób forsowania granicy naszego kraju. Niedziela niespokojna była także w rejonach służbowej odpowiedzialności Placówek SG z  Lipska, Nowego Dworu, Kuźnicy i Białowieży, gdzie ujawniono w sumie 42 osoby. W sobotę natomiast 39 cudzoziemców ujawnionych zostało przez patrole z Placówek z Szudziałowa, Białowieży i Czeremchy. Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy- 59, miało miejsce w piątek. Interwencje prowadzili funkcjonariusze z aż siedmiu Placówek SG: Płaskiej, Lipska, Nowego Dworu, Kuźnicy, Szudziałowa, Mielnika i Czeremchy. W Czeremsze również,  podczas siłowego forsowania granicy przez grupę 30 osób, służby białoruskie rzucały w Polskie patrole kamieniami. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał.

Cudzoziemcy ujawnieni w trakcie weekendu okazali się przedstawicielami wielu rejonów świata.  Pochodzili z Afganistanu, Tadżykistanu, Jemenu, Syrii, Kuby, Turkmenistanu, Sudanu, Iraku, Turcji, Nigerii, Somalii, Indii, Bangladeszu i Egiptu. 

Pomocnicy w  organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy państwowej zatrzymani zostali przez funkcjonariuszy SG z Augustowa, Kuźnicy, Lipska i Narewki. Byli to obywatele Ukrainy, Turkmenistanu, Białorusi, Indii i Tadżykistanu.

W kwietniu bieżącego roku odnotowano już 741 prób nielegalnego przekroczenia granicy z  Białorusi do Polski.

  • Kładka ułatwiające nielegalne przekroczenie granicy
    Kładka ułatwiające nielegalne przekroczenie granicy

Reklama