Reklama

Zbiórka zabawek i Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena z udziałem chóru OiFP Koncert pod dyrekcją Antoniego Wita w OiFP K…

Zbiórkę organizuje Opera i Filharmonia Podlaska wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Odrobina Radości”.

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją prof. Violetty Bieleckiej weźmie udział w XXVI Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena. To coroczny festiwal muzyki odbywający się w okresie poprzedzającym święta Wielkanocne. Artyści chóru OiFP brali udział w Festiwalu już kilkakrotnie.

Cieszymy się, że po raz kolejny dostaliśmy zaproszenie do udziału w tym festiwalu – podkreśla kierownik chóru prof. Violetta Bielecka. – To bardzo prestiżowe wydarzenie, biorą w nim udział artyści i zespoły światowej sławy. Dla naszego chóru to ogromne wyróżnienie i impuls do dalszej pracy i podnoszenia poziomu artystycznego – dodaje.

W środę, 13 kwietnia, artyści chóru OiFP wystąpią w Filharmonii Narodowej w Warszawie z utworami Richarda Straussa, Krzysztofa Pendereckiego i Karola Szymanowskiego. Zagra orkiestra Polskiego Radia pod batutą Michała Klauzy. Partie solowe wykonają Iwona Hossa, Wanda Franek i Stanislav Kuflyuk.

Środa, 13 kwietnia 2022 r.| godz. 19:30

Filharmonia Narodowa – Sala Koncertowa

Wykonawcy:

Iwona Hossa – sopran

Wanda Franek – alt

Stanislav Kuflyuk – baryton

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej

Violetta Bielecka – kierownik artystyczny chóru

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza – dyrygent

Utwory:

  • Richard Strauss

Śmierć i wyzwolenie op. 24

  • Krzysztof Penderecki

Lacrimosa

z Polskiego Requiem

  • Karol Szymanowski

Stabat Mater op. 53

źródło: Opera i Filharmonia Podlaska
oprac.: Paulina Dulewicz
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama