Reklama

Zbadaj piersi. Przyjdź na mammografię!

Podaruj sobie prezent z okazji Dnia Kobiet i zatroszcz się o zdrowie. We wtorek 7 marca przed Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna, a w środę 8 marca przed Centrum Handlowym Auchan Hetmańska stanie mammobus, w którym będzie można wykonać badanie mammograficzne. Badanie pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych i rozpoczęcie leczenia zanim choroba się rozwinie.

Z okazji Dnia Kobiet białostockie Centra Handlowe Auchan zapraszają panie do udziału w badaniach mammograficznych. Będzie można je wykonać w profesjonalnym mammobusie dostępnym na parkingach przed białostockimi galeriami handlowymi od godziny 10.00 do godziny 17.00. Aby wygodnie skorzystać z badania i nie stać w kolejce, warto zapisać się na nie pod numerem telefonu 42 254 64 17.

Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 2 lat. Pozostałe panie w wieku od 40 do 49 lat lub powyżej 60. r.ż. lub te, które badały się w ciągu ostatnich 24 miesięcy, również będą mogły skorzystać z badania, ale będzie ono płatne 100 zł.

Zgłaszając się na badanie, pacjentka powinna mieć ze sobą dowód osobisty oraz wyniki wcześniejszego badania piersi, o ile takie było wykonywane. Badanie to nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, by łatwo można było rozebrać się od pasa w górę.

Badanie potrwa krócej niż kwadrans i obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie na każdą pierś). W mammobusie przed naszą galerią handlową wykonają je radiologowie z Centrum Medycznego Medica. Zdjęcia zostaną wysłane do przychodni, gdzie lekarz specjalista przygotuje opis. Pacjentka otrzyma informacje o wyniku smsem lub pocztą elektroniczną. Jeśli zostanie wykryta niepokojąca zmiana, pacjentka otrzyma listem poleconym opis, skierowanie na dalsze badania oraz porady, jakie kroki podjąć, by rozpocząć leczenie.

Mammografia jest skuteczną metodą wczesnego wykrywania raka piersi. Im wcześniej zdiagnozuje się chorobę, tym większe są szanse na całkowite wyzdrowienie! Dlatego nie warto zwlekać z tym badaniem.

Mammobus będzie dostępny 7 marca przed Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna przy ulicy Produkcyjnej 84, natomiast 8 marca przed Centrum Handlowym Auchan Hetmańska przy ulicy Hetmańskiej 16. Badania będą odbywały się w godzinach od 10.00 do 17.00.

Informacja prasowa

Reklama

Reklama