Reklama

Zatrzymano trzech kurierów w miniony weekend

Wczoraj (18.09.2022 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Czeremsze w miejscowości Kleszczele zatrzymali obywatela Azerbejdżanu, który w toyocie na polskich numerach rejestracyjnych przewoził pięciu obywateli Syrii. Cudzoziemcy przekroczyli polsko-białoruską granicę wbrew przepisom.  Dzień wcześniej patrol Straży Granicznej z Białowieży zatrzymał obywatela Ukrainy,  który przyjechał odebrać dwóch obywateli Jemenu. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę i czekali na odbiór przez kuriera.

Kolejnego przemytnika tego samego dnia (17.09.2022 r.) zatrzymano na odcinku polsko-litewskiej granicy państwowej. W miejscowości Krejwiany funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził trzech obywateli Iranu.  Cudzoziemcy nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. 

Wobec wszystkich cudzoziemców, którzy przewozili nielegalnych migrantów, oprócz zarzutów za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, dodatkowo zostały wszczęte postępowania administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen na 5 lat.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w sumie 261 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko – białoruskiej (158) i polsko – litewskiej (103).

Reklama