Reklama

Zapuść wąsy i umów się na badania profilaktyczne!

Na infolinii dowiesz się m. in. jak uzyskać skierowanie na leczenie onkologiczne, gdzie wykonać badania i z których programów profilaktycznych możesz skorzystać.
Wystarczy zadzwonić pod numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 i wybrać linię numer 3. 

Bezpłatne badania diagnostyczne dla osób powyżej 40. r. ż.

W ramach programu Profilaktyka 40PLUS osoby, które ukończyły 40 rok życia lub więcej mogą skorzystać z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych.

Pakiet badań diagnostycznych dla mężczyzn obejmuje między innymi badanie PSA – pozwalające wykryć raka prostaty. Badania diagnostyczne wykonywane w ramach programu Profilaktyka 40PLUS pozwalają stwierdzić występowanie ryzyka poważnych chorób, mimo braku żadnych objawów.

Aby wziąć udział w programie wystarczy uzupEłnić ankietę w dogodny sposób: na Internetowym Koncie Pacjenta, przez infolinię 22 735 39 53 lub w przychodni POZ uczestniczącej w programie. Po wypełnieniu ankiety e-skierowanie na badania wystawiane jest automatycznie.

Listopadowa akcja oparta na zwiększaniu świadomości na temat zdrowia intymnego mężczyzn, tym samym zachęcenie do badań profilaktycznych i dbania o swoje zdrowie.
Warto pamiętać, że badania przesiewowe pozwalają wykryć raka na wczesnym etapie choroby. Wówczas leczenie jest szybkie i najczęściej w pełni skuteczne.

źródło: Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
oprac.: Paulina Dulewicz
fot.: Paweł Krukowski

Reklama