Reklama

Zaproszenie na Piknik Rodzinny

Szósta edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbędzie się w najbliższy weekend. Z tej okazji w sobotę (11 maja) warto wybrać się na Autobusowy Piknik Rodzinny, który odbędzie się w zajezdni Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. Składowej 7 w Białymstoku. Będą atrakcje dla całych rodzin.

Autobusowy Piknik Rodzinny rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 14.00. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla białostoczan. Będzie można zwiedzić zajezdnię autobusową, wziąć udział w konkursach z nagrodami, a także obejrzeć autobusy zakupione dzięki dotacjom ze środków Unii Europejskiej. Policja przygotuje specjalne pokazy. Można będzie zobaczyć łazik marsjański, bolid wyścigowy Politechniki Białostockiej, a także zabytkowe pojazdy. Dorośli będą mieli okazję zbadać ciśnienie i poziom cukru we krwi. Dla dzieci przygotowano animacje, gry, zabawy i niespodzianki.

Organizatorzy zaplanowali bezpłatny poczęstunek (lody, watę cukrową, grillowane kiełbaski i babkę ziemniaczaną). Na tych, którzy zechcą oddać krew, będzie czekał specjalny autobus Białostockiego Centrum Krwiodawstwa.

Serdecznie zapraszamy na Autobusowy Piknik Rodzinny w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. To dobra okazja, aby dowiedzieć się, jak fundusze europejskie wpłynęły na rozwój naszego miasta. To też możliwość dobrej zabawy w rodzinnym gronie – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Mieszkańcy, którzy jeszcze nie mieli okazji przejechać się zabytkowym „ogórkiem” czy żółtym „School Bus-em”, w sobotę będą mogli wyruszyć z przystanku obok Muzeum Wojska i dotrzeć na ul. Składową. Odjazdy „ogórka” zaplanowano o godz. 11.00 i 11.30, natomiast „School Bus-a” o godz. 11.15 i 11.45. Na te i masę innych atrakcji pikniku wstęp jest bezpłatny.

Więcej wydarzeń w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich można znaleźć na stronie dniotwarte.eu.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok