Reklama

Zamiast CiTTy

Mieszkańcy Białegostoku wybrali nową nazwę aplikacji, która zastąpi CiTTy. Za jej pomocą  można zgłaszać uwagi dotyczące funkcjonowania miasta. Głosować można było do 20 marca. Nowa platforma zacznie działać w połowie tego roku i – zgodnie z wyborem białostoczan – będzie nazywała się BiałystOK. Do tego czasu można korzystać z aplikacji CiTTy.

W głosowaniu na nową nazwę aplikacji wzięło udział 865 osób. Wybierano spośród pięciu proponowanych nazw: BiałystOK (544 głosy), Uwaga! Białystok (154), Interwencje Białystok (78), Białystok kontakt (29), Interwencja Białystok (60).

Aplikacja CiTTy funkcjonuje od października 2016 roku. Wśród mieszkańców Białegostoku cieszy się dużą popularnością. Dzięki niej szybko i łatwo można dodać informacje o wszelkich zdarzeniach występujących na terenie naszego miasta. Dotychczas za pomocą tej platformy wpłynęło blisko 23 tys. zgłoszeń, tylko w ubiegłym roku – ponad 3,5 tys. Najczęściej zgłaszane interwencje dotyczą awarii oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej, uszkodzonej nawierzchni drogi lub chodnika, źle zaparkowanych samochodów, odśnieżania i pielęgnacji zieleni miejskiej, a także komunikacji miejskiej. Podczas wpisywania zgłoszenia użytkownik aplikacji może dodać do informacji zdjęcie wykonane za pomocą urządzenia mobilnego. Każdemu nowemu zgłoszeniu nadawany jest numer, dzięki któremu można sprawdzić, na jakim etapie znajduje się realizacja danej sprawy. Dzięki aplikacji zgłoszenia trafiają do odpowiedniej komórki w Urzędzie Miejskim. Jest to aplikacja bezpłatna.

W połowie roku planowana jest zmiana aplikacji CiTTy na nową, która będzie działała na tych samych zasadach, co poprzednia. Zmieni jedynie nazwę na BiałystOK, tak jak wybrali mieszkańcy. Będzie zintegrowana ze stroną internetową Miasta i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bezpłatną aplikację będzie można pobrać ze sklepu Apple App Store (iOS) i Google Play (Android).

Anna Kowalska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama

Reklama