Reklama

Zakończenie konkursu plastycznego „CYBERKLASA”

Zakończenie konkursu plastycznego „CYBERKLASA”

Data publikacji 17.11.2023

W Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się zakończenie konkursu plastycznego „CYBERKLASA”. Przedsięwzięcie kończyło projekt „Profilaktyczna Cyberświadomość”. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie przez całą klasę plakatu edukacyjnego promującego ideę bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych, ochrony przed cyberprzestępczością oraz zagrożeniami finansowymi w Internecie.

W Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się zakończenie konkursu plastycznego „CYBERKLASA”. Przedsięwzięcie kończyło projekt „Profilaktyczna Cyberświadomość”, realizowany od początku roku przez podlaskich policjantów i pracowników. Celem głównym projektu jest wzrost wiedzy z zakresu ochrony przed cyberprzestępczością oraz promowania zasad bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej.


Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie przez całą klasę plakatu edukacyjnego promującego ideę bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych, ochrony przed cyberprzestępczością oraz zagrożeniami finansowymi w Internecie.


I miejsce otrzymała klasa VIII Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Jakuba Falkowskiego w Topczewie. Klasa otrzymała dyplom, puchar oraz voucher na interaktywne zajęcia edukacyjne w białostockim pokoju zagadek oraz grę drużynową laserowy paintball.


II miejsce otrzymała klasa VII B Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita w Suwałkach. Klasa otrzymała dyplom, puchar oraz voucher na interaktywne zajęcia edukacyjne w białostockim pokoju zagadek.


III miejsce otrzymuje klasa VII Szkoły Podstawowej im. ks. Ignacego Kłopotowskiego w Miłkowicach Jankach. Klasa otrzymała dyplom, puchar oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Podlaskiego Pana dra Artura Kosickiego.


Po rozstrzygnięciu konkursu dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w pokazach tresury psów służbowych. Wszyscy mogli także przyjrzeć  się z bliska specjalistycznym pojazdom wykorzystywanym w codziennej służbie przez policjantów, w tym kontrterrorystów.


Projekt „Profilaktyczna Cyberświadomość” realizowany był w ramach wniosku o dofinansowanie przez Narodowy Bank Polski.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama