Reklama

Zainteresowani służbą od najmłodszych lat

13 maja 2022 r. grupa 44 przedszkolaków wraz z 4 opiekunów uczestniczyła w pogadance na temat funkcjonowania Placówki SG w Krynkach oraz zapoznała się z zadaniami realizowanymi przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Następnie małym gościom zaprezentowano sprzęt wykorzystywany do ochrony granicy państwowej: kamizelki ostrzegawcze, kuloodporne i taktyczne, kajdanki, lornetki, latarki oraz sprzęt transportowy na co dzień używany w służbie. Dzieci mogły zobaczyć i założyć poszczególne elementy umundurowania, a także wsiąść do pojazdu służbowego.

Placówkę SG w Krynkach utworzono w 1995 r. W 2019 roku rozpoczęto budowę nowego jej obiektu. Poprzedni  budynek znacznie odbiegał od obowiązujących norm i standardów określających sposób pełnienia służby granicznej i prowadzenia działań granicznych. W ciągu roku powstał nowy obiekt, który dziś cieszy wszystkich jego użytkowników. Placówka położona jest w odległości 2,5 km od linii granicy państwowej. Ochrania odcinek granicy państwowej o długości blisko 20 km. Od północy sąsiaduje z Placówką SG w Szudziałowie, a od południa z Placówką SG w Bobrownikach. Linia granicy państwowej przebiega lądem w terenie pofałdowanym, częściowo zalesionym oraz rzeką graniczną Świsłocz.

Wysokie standardy warunków pracy i  kompleksowe zaplecze socjalne mają wpływ na to, iż pełnienie służby w takim miejscu to prawdziwa przyjemność.

Reklama