Reklama

ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI STRACIŁ AUTO

ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI STRACIŁ AUTO

Data publikacji 11.04.2024

W ręce policjantów wpadł nietrzeźwy kierowca audi. 72-latek został zatrzymany w gminie Boćki, dzięki czujności świadków. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Zgodnie z nowymi przepisami, jego auto również uległo konfiskacie.

Bielscy policjanci, wczoraj w godzinach popołudniowych, otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy. Ze zgłoszenia świadków wynikało, że mężczyzna jeździ audi po jednej z miejscowości w gminie Boćki. Na miejsce pojechali policjanci z Posterunku Policji w Brańsku. Tam okazało się, że wskazany mężczyzna pozostawił już auto na swojej posesji, a sam odszedł. Po chwili jednak był w rękach mundurowych. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 72-latka. Okazało się, że mieszkaniec gminy Boćki ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca stracił prawo jazdy, stracił też samochód. Zzgodnie z przepisami, które weszły w życie w marcu, należące do mężczyzny auto uległo konfiskacie.


Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi konfiskata samochodu. Przepadek jest orzekany, kiedy w organizmie kierowcy zawartość alkoholu przekroczy 1,5 promila, kierowca będący pod wpływem alkoholu lub środków odurzających doprowadzi do wypadku drogowego, albo kiedy nietrzeźwy bądź znajdujący się pod wpływem środka odurzającego wcześniej był już prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środka odurzającego.
Źródło: Policja Podlaska

Reklama

Reklama