Reklama

Za a nawet przeciw

  Jak powiedzieli, tak i zrobili. Mieszkańcy Podlasia przez 6 godzin blokowali drogi w regionie walcząc o obwodnice swoich miejscowości. W Jurowcach wyrazy poparcia dla mieszkańców Wasilkowa przekazał Prezydent Białegostoku, zaś propozycje ”Zielonych” nieomal nie doprowadziły coraz bardziej zdesperowanych Podlasian do rękoczynów.

  ”Tiry na tory” nawoływało aż dwóch przedstawicieli ruchu ekologicznego. Jednak zdesperowani postawą Unii ludzie nie chcą już słuchać nikogo. Po kilkunastu latach walki o fundusze i pozwolenie na budowę mają dość czekania i kolejnych ofiar. Marzą o prawie do spokoju i normalnym życiu. Bez chmur trujących spalin i ogłuszającego ryku silników potężnych maszyn.

  Po stronie mieszkańców od lat opowiada się burmistrz Wasilkowa Antoni Pełkowski, który przypomniał, że projektowana trasa obwodnicy przechodzi przez całkowicie bezwartościowe grunty. Solidaryzujący się z nimi w imieniu białostoczan Prezydent Truskolaski zauważył, że inaczej Podlasie wygląda z perspektywy drogi rozjeżdżanej przez TIRy a inaczej z dalekiej Brukseli. A mieszkańcy regionu zapowiadają, że to nie koniec blokad.

https://www.bstok.pl/up/news/1115_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1115_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1115_3.jpg

Reklama