Reklama

Z seniorami

Jak nie paść ofiarą oszustów? Co należy zrobić w momencie odebrania telefonu od "pracownika banku", "policjanta" czy "wnuczka"? To tylko niektóre tematy, o których rozmawiali podlascy policjanci na spotkaniu z seniorami z gminy Tykocin. To właśnie ta grupa społeczna jest najbardziej narażona na przestępczą działalność oszustów.


Z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 29.11.2022

Jak nie paść ofiarą oszustów? Co należy zrobić w momencie odebrania telefonu od „pracownika banku”, „policjanta” czy „wnuczka”? To tylko niektóre tematy, o których rozmawiali podlascy policjanci na spotkaniu z seniorami z gminy Tykocin. To właśnie ta grupa społeczna jest najbardziej narażona na przestępczą działalność oszustów.

Na edukację o bezpieczeństwie seniorów zawsze jest dobry czas. To właśnie seniorzy są najbardziej narażeni na przestępczą działalność oszustów. W trosce o bezpieczeństwo starszych mieszkańców naszego regionu, funkcjonariusze podejmują inicjatywy, mające uchronić seniorów przed zagrożeniami. Kampanie społeczne, udział w różnych forach, czy spotkaniach w klubach seniora, to tylko niektóre z nich. Wszystko po to, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa i świadomości seniorów. Dziś policyjny psycholog oraz pełnomocnik do spraw Ochrony Praw Człowieka rozmawiali z seniorami z gminy Tykocin. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia. Policjanci zachęcali też słuchaczy, aby rozmawiali oni z najbliższymi i każdorazowo radzili się, jeżeli w grę wchodzą pieniądze.To właśnie ich zainteresowanie, właściwa reakcja, mogą uchronić seniora przed oszustami.


Spotkanie było też doskonałą okazją do rozmów o równym traktowaniu seniorów. W związku z tym, że podlascy policjanci postawili sobie za cel zwiększenie bezpieczeństwa seniorów, to jednym z omawianych tematów były prawa osób starszych, które nie zawsze są przestrzegane.



Źródło: Policja Podlaska

Reklama

Reklama