Z pierwszą wizytą w wypożyczalni aut – jak wypożyczyć samochód w Białymstoku?

Reklama

Wypożyczanie samochodów staje się coraz popularniejsze w różnych częściach naszego kraju. Już nie tylko Warszawa, Kraków czy Gdańsk są miejscami, gdzie można wypożyczyć samochód.

Można to zrobić także w innych miejscowościach, jak np. Białystok. Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodów, aby już w czasie pierwszej wizyty wybrać ofertę najlepszą dla siebie?

Na jak długo można wypożyczyć samochód z wypożyczalni?

Wypożyczalnie samochodów przygotowują szeroką ofertę dla swoich klientów. Zazwyczaj można zdecydować się na najem krótkośrednio i długoterminowy. To, jaki zostanie wybrany ostatecznie, zależy przede wszystkim od potrzeb klienta. Na najem krótkoterminowy decydują się zazwyczaj osoby prywatne, np. potrzebujące samochodu na czas pobytu służbowego w mieście. Natomiast średnio i długookresowy najem to w większości przypadków oferta dla firm. O tym, kiedy najem długoterminowy się opłaca, można przeczytać między innymi w artykule Kiedy warto zdecydować się na długoterminowe wypożyczenie samochodu?

Jakie pojazdy można wypożyczyć?

Wypożyczalnia samochodów w Białymstoku oferuje szeroki wybór pojazdów. We flocie znajdują się samochody osobowedostawcze i busy do przewozu osób. Wszystkie dostępne samochody pogrupowane są w zależności od klasy i standardu wyposażenia. To znacznie ułatwia wybór i rezerwację pojazdu. Wśród wielu propozycji znajdują się między innymi ekonomiczne samochody miejskiekomfortowe pojazdy rodzinne oraz luksusowe samochody, które spełniają najwyższe standardy i wymogi najbardziej wymagających klientów.

z wizytą w wypożyczalni

Co trzeba wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu?

Wiele osób przed pierwszą wizytą w wypożyczalni samochodów zastanawia się, co trzeba przygotować, aby móc wypożyczyć samochód. Najważniejsze jest oczywiście zabranie ze sobą dokumentu tożsamości oraz prawa jazdy. Warto pamiętać, że niektóre wypożyczalnie określają minimalny wiek i staż kierowcy, który może korzystać z ich usług. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego pojazdu. Wiele wypożyczalni ma swoje strony internetowe, na których pokazana jest flota. Część z nich umożliwia wcześniejszą rezerwację pojazdu przez internet. Jest to udogodnienie dla osób, które potrzebują, aby samochód był podstawiony w konkretne miejsce, bez konieczności wcześniejszej wizyty w siedzibie firmy. Zanim podpisze się umowę, należy dokładnie się z nią zapoznać, a także przygotować wraz z pracownikiem firmy protokół, w którym będzie szczegółowo opisany stan techniczny pojazdu. Zapoznanie się z umową oraz protokół zdania pojazdu pozwalają uniknięcie ewentualnych nieporozumień mogących wyniknąć w czasie trwania umowy. W czasie podpisywania umowy warto też zapytać się o kwestię paliwową – w jaki sposób rozliczane jest paliwo, a także dodatkowe ubezpieczenie pojazdu oraz możliwość wypożyczenia dodatkowych akcesoriów, których nie ma w standardowym wyposażeniu samochodu, np. fotelika samochodowego czy nawigacji, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Reklama