Reklama

XXVII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Na scenie Białostockiego Teatru Lalek zaprezentuje się ponad 30 zespołów teatralnych i muzycznych, skupiających około 200 osób. W uroczystym otwarciu tego doniosłego w środowisku twórców niepełnosprawnych wydarzenia uczestniczyła w poniedziałek, 20 maja, wicemarszałek Wiesława Burnos.


„Radości z bycia sobą”

W podobnym tonie wypowiedziała się zastępca prezydenta Białegostoku Eliza Cybulko, która jeszcze niedawno pracowała z osobami szczególnej troski.

– Trzymam mocno za was kciuki, bo to jest wasze święto i życzę wszystkiego dobrego – zaznaczyła.

Z kolei Mieczysława Nartowicz, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej urzędu wojewódzkiego, w imieniu wojewody podziękowała za kontynuację Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, życząc zebranym „radości z bycia sobą”.

Biorące udział w wydarzeniu zespoły otrzymają dyplom i pamiątkową statuetkę wykonaną przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Baranowickiej 203 w pracowni ceramicznej. Dodatkowo, każdemu uczestnikowi przypadnie w udziale również nagroda indywidualna.

Honorowym patronatem przedsięwzięcie objęli wojewoda podlaski Jacek Brzozowski i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Anna Augustynowicz
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Mateusz Duchnowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama