Reklama

XIX Zjazd Nauczycieli Języka Niemieckiego w Łomży

Uroczyste rozpoczęcie zjazdu odbyło się w łomżyńskiej Hali Kultury, gdzie z referatem na temat kultury niemieckiego obszaru językowego wystąpił prof. dr Alexander Burka z Civic Institut.
W otwarciu zjazdu uczestniczył m.in. Ambasador Republiki Austrii – Andreas Stadler. Kolejnym punktem dnia było poznawanie Łomży, a także Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie.  

Drugi dzień upłynął pod hasłem „Projekty na zajęciach języka niemieckiego”. Zajęcia warsztatowe odbywały się w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży oraz w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Dzień zakończył wieczór autorski z Joanną Lampką – Polką od kilku lat mieszkającą w szwajcarskim Morges, blogerką i autorką przewodników turystycznych po Szwajcarii. Podczas spotkania prelegentka przybliżyła uczestnikom tajniki szwajcarskiego systemu edukacji. 

Kolejnego dnia uczestnicy zjazdu do wyboru mieli rejs gondolą po Narwi lub poznanie wielokulturowości województwa podlaskiego na wycieczce do Supraśla, Tykocina i Białegostoku.

Głównym organizatorem zjazdu nauczycieli był Oddział Łomża Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

źródło: Zarząd Oddziału Łomża PSNJN
oprac.: Aneta Kursa

Reklama