Reklama

Wytnij dla siebie choinkę, koło Białegostoku

W najbliższą sobotę i w niedzielę 15 i 16 grudnia na plantacji choinkowej leśnicy pożyczą sprzęt do ścinania drzewek i pomogą zapakować je do samochodu. Mieszkańcy Białegostoku i okolic mogą przyjechać na plantacje choinkową i samemu wybranie wypatrzonego drzewka i jego wycięcie.

Plantacja choinkowa znajduję się w Nadleśnictwie Knyszyn w miejscowości Przewalanka. To 15 minut drogi od Białegostoku w kierunku Augustowa, każdy chętny – całe rodziny i pojedyncze osoby – które przyjadą na plantację, sami będą mogli wybrać, a następnie ściąć swoją bożonarodzeniową choinkę. Na plantacji przygotowanych jest do wycięcia kilka tysięcy drzewek. W większości są to świerki srebrzyste, ale są też  świerki pospolite. Świerk srebrzysty ma bardziej regularny pokrój korony i dłużej stoi po ścięciu nie osypując się, w porównaniu do świerka pospolitego będącego w Polsce tradycyjnym drzewkiem bożonarodzeniowym.

Taka sama akcja samodzielnego wycinania choinek, ciesząca się dużą popularnością mieszkańców Białegostoku, miała miejsce w 2013 roku (zdjęcia w załączeniu).

W sobotę i niedzielę 15 i 16 grudnia zapraszamy na plantację choinkową w godzinach 9 – 14 do miejscowości Przewalanka