Reklama

Wystartowała kolejna edycja „Pomostów Przyszłości”

Celem konkursu jest promocja współpracy na liniach: biznes – nauka i nauka – biznes. Trzecia odsłona „Pomostów Przyszłości” stała się faktem. We wtorek (22.10) o jej szczegółach mówili organizatorzy, czyli przedstawiciele Fundacji Technotalenty, a do udziału w konkursie zachęcał wicemarszałek Marek Malinowski.

Tegoroczna edycja „Pomostów Przyszłości” jest finansowana z Unii Europejskiej w ramach projektu „Regionalny projekt w zakresie budowy potencjału regionu PPO”, którego liderem jest Województwo Podlaskie.

Tenkonkurssłużypodniesieniuświadomościinstytucjinaukowychi przedsiębiorstwo korzyściachpłynącychz obopólnejwspółpracy.Niestety,jestjeszczecałyczaszbytmała,a naszrozwój,przyszłośćgospodarcza,aleteżnaukowazależywłaśnieod tejwspółpracy mówiłwicemarszałekMalinowski.

Poinformował, że przyjmowanie zgłoszeń do konkursu trwa do 20 grudnia.

Zapraszamyprzedsiębiorcówi naukowcówdo zgłaszaniaswoichfirmi instytucji,opisania,w jakisposóbwspółpracująz naukąlubbiznesem zachęcałMarekMalinowski.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Technotalenty, która od 10 lat organizuje wydarzenia promujące współpracę pomiędzy nauką i biznesem, również poprzez takie przedsięwzięcia jak Runda T czy konkurs Technotalenty. Prezes fundacji Adam Walicki zaznaczył, że współpraca jest wartością gospodarczą.
– Jeśli mówimy o sukcesie i o zwiększeniu konkurencyjności województwa podlaskiego, musimy o to dbać. Jeśli możemy spojrzeć na przyszłość, to bez współpracy tej satysfakcjonującej nas przyszłości nie będzie – dodał.

Zdaniem wiceprezesa fundacji Tomasza Stypułkowskiego współdziałanie biznesu i nauki niesie szereg korzyści dla obydwu stron. Ale trzeba je uświadomić, a to wymaga działań promocyjnych. Wiceprezes fundacji i przedsiębiorca Bożena Datczuk, powołując się na wnioski wyniesione z jednego z paneli dyskusyjnych dotyczącego współpracy nauki i biznesu podczas tegorocznego Forum Gospodarczego w Karpaczu mówiła: – Nauka potrzebuje promocji współpracy z biznesem. Ciągle jest za mało świadomości na temat, co się dzieje w instytucjach naukowych, jakie są wyniki badań.

Konkurs Pomosty Przyszłości ma na celu zmianę tego stanu rzeczy. Dlatego też w te działania włącza się Województwo.
– Zarządowi zależy na relacji nauka-biznes i promowaniu dobrych przykładów współdziałania. Jako urząd marszałkowski promujemy też w ramach ogłaszanych naborów projekty realizowane we współpracy – podkreślała dyrektor Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości UMWP Emilia Malinowska.

Przedsiębiorcy i naukowcy od 21 października do 20 grudnia br. mogą zgłosić swoje firmy, instytucje naukowe lub zgłosić się indywidualnie oraz opisać, w jaki sposób współpracują z nauką czy biznesem.
Kapituła oceni zgłoszenia w czterech kategoriach: Pomost do biznesu: dla instytucji naukowej i osoby indywidualnej oraz Pomost do nauki: dla podmiotu reprezentującej biznes i osoby indywidualnej.
Jednostki gospodarcze, naukowe oraz osoby indywidualne znacząco wyróżniające się pod kątem współpracy zostaną nagrodzone na uroczystej Gali wręczenia nagród, która odbędzie się pod koniec lutego w przyszłym roku.

Więcej informacji o konkursie, a także o jego poprzednich edycjach znajduje się na stornie www.technotalenty.pl

Aneta Kursa

fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama