Reklama

Wysoki mandat za nieustąpienie pierwszeństwa

Wysoki mandat za nieustąpienie pierwszeństwa

Data publikacji 01.07.2022

2000 złotych mandatu otrzymał kierowca busa, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Tym razem wszystko zakończyło się szczęśliwie. Apelujemy o ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Pośpiech, zbyt szybka jazda i brak ostrożności — to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Włączając się do ruchu, jesteśmy zobowiązani do ustąpienia pierwszeństwa pojazdom i innym uczestnikom ruchu drogowe. Nie przestrzegając tych przepisów możemy liczyć się z wysokimi karami. Przekonał się o tym wczoraj po południu kierowca bus-a, który w Jasionowie, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Całe szczęście tym razem nikomu nic się nie stało. Skończyło się tylko na wysokim mandacie. Motocykliście udało się uniknąć zderzenia, a 26-letni kierowca bus-a został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.
Apelujemy o ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każde nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.
 

Źródło: Podlaska Policja

Reklama