Wynajem kontenera na gruzu w Białymstoku – sprawdź!

Duże inwestycje, budowy, rozbiórki i remonty wymagają odpowiedniego przygotowania nie tylko w postaci profesjonalnego sprzętu i wykwalifikowanej siły roboczej. Przed rozpoczęciem działalności warto pomyśleć o sposobie utylizacji odpadów, które są stałym elementem pracy na budowie. Jak zorganizować wywóz gruzu w Białymstoku i zgodnie z prawem pozbyć się odpadów budowlanych?

Dlaczego warto wynająć kontener na gruz w czasie remontu?

Wszystkie firmy wytwarzające odpady budowlane w ramach swojej działalności są zobowiązane przestrzegać zasad prawidłowego gospodarowania wyznaczonych dla tej kategorii śmieci. Zgodnie z przepisami Ustawy o odpadach śmieci poremontowe, takie jak gruz czysty (betonowe fragmenty konstrukcji, pokruszone kawałki cegieł, tynki, elementy ceramiki budowlanej) oraz zmieszane odpady budowlane (fragmenty płyt kartonowo-gipsowych, opakowania po farbach, części instalacji i materiały izolacyjne) muszą zostać przekazane do utylizacji na podstawie uzupełnienia Karty Przekazania Odpadów (KPO).

Wsparcie w zakresie organizacji wywozu gruzu i innych śmieci poremontowych oferują firmy specjalizujące się w odbiorze odpadów budowlanych w kontenerach. Przedsiębiorstwa budowlano-produkcyjne na terenie całej Polski mogą skorzystać z usług firmy Gruznet, która oferuje wynajem kontenerów dopasowanych do typu odpadów w Białymstoku.

W ofercie firmy Gruznet dostępne są kontenery na:

  • odpady z gruzu,
  • zmieszane odpady budowlane,
  • odpady z papy termicznej,
  • odpady z materiałów dociepleniowych,
  • odpady opakowaniowe,
  • odpady inne niż komunalne.

Reklama

Więcej informacji na temat szczegółowej oferty można znaleźć na stronie: https://www.gruznet.pl/podlaskie/wywoz-gruzu-bialystok/ 

Rodzaje i wymiary kontenerów na odpady budowlane w Białymstoku

Kontenery na odpady budowlane występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu przy wynajmie można wybrać rodzaj odpowiadający wielkości prac remontowych lub deweloperskich inwestycji. Na potrzeby firm remontowych zajmujących się niewielkimi zleceniami sprawdzą się kontenery dostępne w mniejszych rozmiarach np. 2 m³, 5 m³ i 7 m³. Przy planowaniu prac budowlanych na większą skalę korzystniejszym wyborem będą pojemniki gromadzące od 14 m³ do 32 m³ gruzu i pozostałych odpadów poremontowych.

Przy wyborze kontenera warto zwrócić uwagę również na jego przeznaczenie. Przy różnego rodzaju pracach powstają odpady o innych właściwościach, a wybór pojemnika odpowiadającego konkretnej kategorii odpadów pozwala lepiej je zagospodarować i dostarczyć do zakładu utylizacji specjalizującego się w przetwórstwie tej grupy śmieci.

Jak zamówić kontener na gruz Białystok?

Wywóz gruzu można zamówić na wiele sposobów. Wygodną opcją jest uzupełnienie formularza kontaktowego na stronie internetowej firmy Gruznet. Pozostałe opcje to: kontakt telefoniczny oraz mailowy. W zamówieniu należy wskazać liczbę kontenerów do wynajęcia, ich pojemność oraz rodzaj. Następnie uzgadnia się termin dostawy – większość zleceń może być zrealizowana jeszcze tego samego dnia. Firma odbiera kontener zgodnie z ustaleniami, a załadunek odbywa się w miejscu podstawienia kontenera.

Przy współpracy z firmami na miejscu odbywa się także uzupełnienie Karty Przekazania Odpadów (KPO) zgodnie z wymogami systemu ewidencji BDO. W ramach dodatkowych usług Gruznet pomaga również w prowadzeniu generalnej administracji BDO m.in. w zakresie przygotowywania sprawozdań rocznych BDO.

Po odebraniu odpadów od wytwórców zawartość kontenerów trafia w ręce firm zajmujących ich unieszkodliwianiem lub recyklingiem. Przy wyborze kontenera na gruz czysty można ponownie odzyskać nawet do 90% zgromadzonego gruzu.