Reklama

Wymarzone wakacje w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to modny kurort i atrakcyjne miasteczko turystyczne, które co roku gości wielu wczasowiczów oraz miłośników sztuki filmowej. W tym miejscu odbywa się Europejski Festiwal Gwiazd Filmowe. Mieści się tu również słynna polska Aleja Gwiazd inspirowana hollywoodzką. Nie tylko latem, lecz również w innych porach roku miasteczko cieszy się popularnością wśród polskich i niemieckich turystów ze względu na nadmorski klimat, piękne krajobrazy oraz wspaniale zorganizowaną bazę noclegową.

Krótka historia Międzyzdrojów

Międzyzdroje znajdują się na wyspie Wolin. To największa polska wyspa, położona na Bałtyku. W zamierzchłych czasach zamieszkiwana przez Wikingów i Gotów, a później przez Słowian. Mieszkańcy wyspy zbudowali tu w XII wieku osadę, której rozwój wiąże się z przebiegającym tam szlakiem handlowym. To późniejsze Międzyzdroje, znane ze zdrowego, nadmorskiego klimatu. W XIX wieku wraz z rozwojem uzdrowisk i modnymi wyjazdami „do wód” – skromna wioska rybacka stała się uzdrowiskiem. W miasteczku założono park, zbudowano elegancką promenadę oraz molo. Liczni pensjonariusze zachwyceni mikroklimatem wyspy i pięknymi plażami kąpieliska sprawili, że stało się ono bardzo popularne. Obecnie to jeden z najmodniejszych kurortów Pomorza Zachodniego i ważne centrum kultury.

Apartamenty nad morzem – na wynajem

W Międzyzdrojach nie ma problemów z noclegami, pod warunkiem, że odpowiednio wcześniej dokonamy stosownej rezerwacji. Dzięki wygodnej wyszukiwarce dostępnej na stronie baltichome.de każdy turysta zorientuje się w cenach i wybierze apartament lub pokój w atrakcyjnym obiekcie hotelowym. Zarówno młodzi ludzie spragnieni różnych rozrywek, jak również rodziny z dziećmi oraz kuracjusze, którzy chętnie odpoczną nad Bałtykiem znajdą w Międzyzdrojach miejsce noclegowe odpowiadające ich potrzebom i wymaganiom.

Rozmaita oferta noclegowa – apartamenty i pokoje z widokiem na morze

Wśród szerokiej oferty apartamentów do wynajęcia można wybrać tani pokój o wysokim standardzie, a także elegancki apartament w jednym z obiektów hotelowych, tj. apartamentowiec Błękitny, nowoczesna Promenada Gwiazd, elegancka rezydencja Bielik, Willa Marea czy popularny Neptun.

Wysoki standard apartamentów

Apartamenty przeznaczone do wynajmu to eleganckie, doskonale wyposażone i wygodnie urządzone mieszkania dla wczasowiczów i kuracjuszy. Większość z nich znajduje się w znakomitej lokalizacji – blisko wejścia na plażę, promenady lub w innym atrakcyjnym miejscy wyspy. Każdy wysoki budynek wyposażono w windę i inne ważne udogodnienia. Każdy apartament, oprócz komfortowych pokoi, posiada również dobrze wyposażony aneks kuchennym, TV oraz wygodną łazienką i balkonem lub tarasem. Willa Marea, położona w odległości 150 m od plaży, oferuje nowe apartamenty o wysokim standardzie wykończenia z widokiem na morze. Z kolei Neptun posiada apartamenty z bezpłatnym parkingiem w samym centrum miasta, w pobliżu sklepów i restauracji. Obiekt Błękitny proponuje 4-osobowe, w pełni wyposażone apartamenty w nowoczesnym stylu, a rezydencja Bielik zapewnia relaks w strefie wellness & spa w zacisznym miejscu tuż przy plaży.