Reklama

Wyleczymy Libię

  Do Urzędzie Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego na kilka godzin przyjechała dwuoosobowa delegacja z Libii: Hasan Ahmed Alrashid – pierwszy radca Ambasady Libii w Polsce i Farag Bal Abdulsalam – doradca ds. medycznych. Goście wspólnie z gospodarzem spotkania – marszałkiem Januszem Krzyżewskim wierzą, że już wkrótce w podlaskich szpitalach pojawią się pacjenci z Libii.

  Libijczykom spodobało się zaangażowanie naszych władz w promocję lokalnych usług medycznych. Na konferencji prasowej nie ukrywali, że widzą szansę na współpracę z naszym województwem. Wstępnie zaproponowali podlaskiemu personelowi medycznemu obsadzanie całych szpitali. Chętnie też podejmą wymianę naukową i szkolenie kadry lekarskiej. Na ten cel może zostać przeznaczony ośrodek Izby Lekarskiej w Turośni Kościelnej.

  ”Będziemy mogli naszym lekarzom przedstawić bardziej atrakcyjną ofertę pracy i zatrzymać ich na Podlasiu” stwierdził uczestniczący w spotkaniu dyrektor Departamentu Zdrowia UMWP Jerzy Kamiński. Zapewnił też, że na leczeniu libijskich pacjentów nie stracą mieszkańcy Podlasia. ”Szpitale mają większy potencjał niż możliwości leczenia” dodał Kamiński. Jego zdaniem indywidualne wyjazdy powodują większe szkody w kadrze niż zorganizowane kontrakty całych ekip. Libijczykom zaprezentowano możliwości m.in. działalności terapeutyczno – diagnostycznej Białostockiego Centrum Onkologii.

https://www.bstok.pl/up/news/583_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/583_2.jpg

Reklama