Wybierz się z nami w polarne rejony Ameryki Południowej

Na naszej planecie jest coraz mniej miejsc, jakie można zupełnie szczerze określić mianem dziewiczych i krystalicznie czystych, których piękno nie zostałoby jeszcze przetworzone przez człowieka. Jednym z nielicznych zakątków świata, które zachwycają swoim naturalnym i bezpretensjonalnym krajobrazem, jest bez wątpienia Patagonia, czyli polarna część Ameryki Południowej, znajdująca się na terytorium Argentyny i Chile. Na czym polega niezwykłość Patagonii i dlaczego warto odwiedzić ją jak najprędzej?

Patagonia – poznaj bliżej ten zakątek świata

Patagonia jest krainą, która jak w soczewce skupia w sobie to, co najlepsze na naszej planecie. Są tu krystalicznie czyste wody oceanu, surowe i majestatyczne fiordy, monumentalne i wzbudzające respekt góry, a także malownicze stepy, które ciągną się po horyzont, stanowiąc jeszcze jeden wyjątkowy akcent kolorystyczny na tej urokliwej ziemi. Nie ma jednej, przewodniej atrakcji, którą wyróżniałaby się Patagonia. Góry konkurują tu o uwagę turysty z fascynującym pięknem oceanicznego świata i istot w nim żyjących, takich jak np. fotki czy lwy morskie.

Region ten odkryty i nazwany został przez Magellana i – mimo upływu setek lat – w dalszym ciągu ma w sobie coś ze świata, który został już dawno zastąpiony przez swoją współczesną wersję. Niezwykle łatwo tu zapomnieć o erze cyfryzacji, wszędobylskiej technologii i tysiącach rzeczy do zrobienia po powrocie do domu. Patagonia jest tu i teraz, stuprocentowo angażuje zmysły odwiedzających i nie pozwala o sobie zapomnieć na długo po wyjeździe.

Wyprawa do Patagonii – czy to opcja dla każdego?

Kto powinien koniecznie odwiedzić Patagonię? Każdy, komu nie jest obojętne piękno przyrody nietkniętej ręką człowieka. Turysta, który jest złakniony obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku i który pragnie zobaczyć na własne oczy miejsca, gdzie z wodnej czeluści wyłaniają się potężne lodowce, powinien wybrać się do Ameryki Południowej i nasycić się widokami, jakie oferuje Patagonia. Wyprawa w te rejony to wręcz życiowa przygoda dla miłośników trekkingu w jedynych w swoim rodzaju okolicznościach przyrody. Z doświadczonym organizatorem turystycznym, jakim jest Sunsara, zarówno sama podróż, jaki każdy dzień wyprawy, będą niezwykłym i obfitującym w atrakcje przeżyciem.

Doświadczony zespół Sunsara wybrał dla uczestników wyprawy najciekawsze i zarazem najpiękniejsze atrakcje Patagonii, które cechować się będą dużym zróżnicowaniem – dzięki temu każdy dzień wycieczki będzie inny, a jednocześnie tak samo doskonały pod względem dostarczonych wrażeń.

Co zobaczysz podczas wyprawy z Sunsarą? 

W trakcie wycieczki, która łącznie z transportem w dwie strony trwać będzie 18 dni, uczestnik zwiedzi wszystkie najważniejsze atrakcje, jakie oferuje Patagonia, ale nie tylko. W planie są m.in.:

  • zwiedzanie Buenos Aires, stolicy Argentyny i jej najważniejszych zabytków
  • wizyta w górskim miasteczku El Chalten, lokalny trekking połączony ze zwiedzaniem okolicy
  • odwiedziny w ptasim rezerwacie położonym w lagunie Nimez
  • rejs katamaranem po jeziorze Lago Argentino z widokiem na lodowce
  • wycieczka do parku górskiego Torres del Paine
  • trekking do Mirador Grey z widokiem na jezioro i lodowiec
  • wyprawa na patagońskie stepy w okolicach Laguna de los Cisnes
  • wizyta w Rezerwacie Pingwinów Królewskich
  • rejs po kanale Beagle połączony z obserwacją dzikich zwierząt
  • eksploracja Parku Narodowego Ziemi Ognistej

Szczegółowy plan wyprawy znajduje się tutaj: https://sunsara.pl/patagonia/

Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z licznych wycieczek fakultatywnych, m.in. dla miłośników kajakarstwa czy trekkingu po lodowcu. Wyprawa do Patagonii gwarantuje moc niezapomnianych wrażeń, wspaniałe wspomnienia i równie piękne zdjęcia, które nawet po latach pozwolą powrócić do tych malowniczych krajobrazów i nieujarzmionego świata dzikiej przyrody.